Pierwszy sparing w Turcji na remis

Pierwszy sparing w Turcji na remis

Biuro prasowe Górnika Zabrze/ Krzysztof Skutnik

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Remisem zakończyła się pierwsza z trzech zaplanowanych gier kontrolnych Górnika Zabrze na zgrupowaniu w Turcji. Zabrzanie zremisowali z japońską drużyną Sanfrecce Hiroszima 1:1, a jedynego gola dla Górnika zdobył Piotr Krawczyk.

Był to piąty sparing Górnika podczas przygotowań do nadchodzącej rundy wiosennej. Kolejne gry kontrolne zaplanowano na piątek 20 stycznia, a rywalami zabrzan mają być drużyny Alemannii Aachen oraz Lewski Sofia.

Karne zdecydowały

Podopieczni Bartoscha Gaula od samego początku byli stroną dominującą, a bardzo aktywny był Lukas Podolski, którego strzał wylądował na słupku. Dobrą okazję w pierwszej odsłonie miał również Kanji Okunuki, ale przegrał rywali z golkiperem rywali. 

Reklama

W drugą połowę nieco lepiej weszli Japończycy, ale podobnie jak wcześniej zabrzanie, nie potrafili udokumentować przewagi golem. Warto odnotować, iż w 60. minucie doszło do wielu zmian w ekipie Górnika. 

Siedem minut później wprowadzony na boisko Krawczyk dał swojej ekipie prowadzenie golem z rzutu karnego po tym, jak faulowany w polu karnym był Nikodem Zielonka. Dosłownie 120 sekund po otwarciu wyniku mieliśmy już remis. Rywale również zdobyli gola z rzutu karnego – faulował Cholewiak. 

Skład Górnika: Bielica, Olkowski, Kotzke, Szymański, Wojtuszek, Vrhovec, Pacheco, Okunuki, Janża, Podolski, Włodarczyk

Reklama

Po godzinie gry na placu gry zameldowali się: Capiga, Pochcioł, Krawczyk, Zielonka, Cholewiak Kolanko, Dadok, Marosa, Jensen

Reklama

Piłka Nożna

Górnik ZabrzePKO Ekstraklasa

Dodaj komentarz