Nowy obrońca Ruchu Chorzów. Kiedy dołączy do drużyny?

Nowy obrońca Ruchu Chorzów. Kiedy dołączy do drużyny?

fot: Ruch Chorzów

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Na nowego obrońcę, kibice Ruchu Chorzów będą musieli poczekać.

1 lipca 2023 r. nowym zawodnikiem Ruchu Chorzów zostanie Szymon Szymański ze Skry Częstochowa. 26-letni obrońca związał się z trzecią drużyną Fortuna 1 Ligi rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Bardzo się cieszę, że udało się podpisać umowę z Ruchem. To wielki Klub, dlatego to dla mnie duża sprawa. Znam tu wielu zawodników – część prywatnie, innych z boiska. Zdarzało się także grać przy Cichej i zawsze była tu wspaniała atmosfera. Nie mogę się już doczekać pierwszych treningów i meczów. Śmialiśmy się z prezesem Siemianowskim, że była to już trzecia próba przejścia do Ruchu, w końcu skuteczna. Jak to mówią, do trzech razy sztuka. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy – powiedział Szymański.

Reklama

Szymon Szymański urodził się 13 kwietnia 1996 r. w Bielsku-Białej. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Rekordzie, gdzie przechodził kolejne szczeble szkolenia aż po zespół seniorów. W 2016 r. trafił do pierwszoligowego wówczas Podbeskidzia. 1,5 roku później wrócił do Rekordu. Od lata 2021 r. jest zawodnikiem Skry Częstochowa. W rundzie jesiennej wystąpił w 17. spotkaniach Fortuna 1 Ligi, w których strzelił jedną bramkę. Szymański jest środkowym obrońcą, jednak w przeszłości z powodzeniem grał jako środkowy pomocnik.

Reklama

Piłka Nożna

Ruch Chorzów

Dodaj komentarz