PHL: Podsumowanie 39. kolejki

PHL: Podsumowanie 39. kolejki
Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

W ramach 39. kolejki Polskiej hokej Ligi zawodnicy GKS-u Tychy bez większych kłopotów pokonali drużynę z Nowego Targu 6:2, tym samym zapisując na swoim koncie czwarte zwycięstwo z rzędu. Porażki poniosły natomiast pozostałe drużyny z województwa śląskiegoJKH GKS Jastrzębie-Zdrój i Zagłębie Sosnowiec. Hokeiści GKS-u Katowice w tej kolejce pauzowali.

GKS Tychy – TAURON KH Podhale Nowy Targ 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Hokeiści GKS-u Tychy robią wszystko, by zakończyć sezon zasadniczy na trzecim miejscu. Podopieczni trenera Andrieja Sidorienki w niedzielny wieczór pewnie pokonali na Stadionie Zimowym -Tauron Podhale Nowy Targ 6:2. Dla hokeistów z „Piwnego Miasta” była to czwarta z rzędu wygrana w PHL. Ostatni zespół tabeli, który po tym jak stracił szanse zakwalifikowania się do play-offów, tnią koszty działalności, nie sprawił gospodarzom kłopotów i wyższość GKS-u ani na moment nie podlegała dyskusji.

Reklama

Zagłębie Sosnowiec – Marma Ciarko STS Sanok 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)

Zagłębie mimo prowadzenia w tym spotkaniu już 3:0, ostatecznie przegrało z Ciarko STS 3:4. Gola na wagę na zwycięstwa dla sanoczan strzelił Szwed Jere Karlsson w 37. minucie spotkania drugiej tercji. Sosnowiczanie mieli szansę zbliżyć się z punktami w tabeli do siódmej Energi Toruń, niestety okazji nie wykorzystali.

JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 3:4 (1:1, 0:1, 2:1, d. 0:0, k. 3:4)

Reklama

KH Energa Toruń poprawiła swój dorobek punktowy. W 39. kolejce Polskiej Hokej Ligi torunianie pokonali na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie, triumfując w serii rzutów karnych. Jeszcze w 56. minucie hokeiści z Jastrzębia-Zdroju wyszli na prowadzenia 3:2, by w ostatecznym rozrachunku przegrać to spotkanie. W tabeli bez zmian, Jastrzębianie zajmują w ligowej tabeli miejsce piąte, a Energa jest cały czas siódma.

Comarch Cracovia – TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Comarch Cracovia po niezwykle zaciętym i emocjonującym spotkaniu pokonała na własnym lodzie TAURON Re-Plast Unię Oświęcim 2:1 i umocniła się na pozycji lidera Polskiej Hokej Ligi. 

Reklama

Reklama

Reklama
Reklama

Hokej

GKS JastrzębieGKS TychyZagłębie Sosnowiec

Dodaj komentarz