Koniec urlopu. Już jutro GKS Tychy wznawia przygotowania

Koniec urlopu. Już jutro GKS Tychy wznawia przygotowania

stadion GKS Tychy fot: GKS Tychy

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Już jutro piłkarze GKS-u Tychy wracają do treningów, by rozpocząć decydującą fazę szlifowania formy do rundy wiosennej. O godzinie 10:00 czekają na nich testy na siłowni, a o 15:00 drużyna zamelduje się na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim.

Jak czytamy na oficjalnej stronie kluby, sztab szkoleniowy przygotowania podzielił na trzy części. Od 28 listopada do 9 grudnia trenerzy skupiali się na pracy indywidualnej. Po kilku dniach przerwy zawodnicy rozpoczęli realizację rozpisek. Każdy z nich w tygodniu miał do wykonania pięć treningów. Piłkarze na przemian ćwiczyli na siłowni i biegali.

Monitoring to podstawa

Zawodnicy byli na bieżąco monitorowani przez sztab szkoleniowy. Po każdym treningu piłkarze wysyłali na WhatsAppa odczyt ze swoich zegarków. Wszystkie dane zbierał asystent trenera, Łukasz Biliński, który wiedział nawet w jakich częściach świata biegali jego podopieczni. Większość z nich urlopy spędzała w Polsce, ale Antonio Dominguez biegał w Huelvie, a Nemanja Nedić był u siebie w Czarnogórze.

Reklama

Na starcie ostatniego etapu przygotowań zespół zostanie wzmocniony. Tak należy określić powrót na boisko Miłosza Pawlusińskiego, Mateusza Radeckiego czy Nemanji Nedićia. W tym tygodniu z wyjątkiem piątku zawodnicy będą trenowali dwa razy dziennie. 

Dodatkowo w czwartek rano przejdą badania wydolnościowe. W kolejnych tygodniach czekają już na nich sparingi i zgrupowanie w Wałbrzychu. Do pierwszego spotkania w rundzie wiosennej sztab szkoleniowy główny nacisk będzie kładł na taktykę.

Plan przygotowań GKS Tychy do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi:

    4 stycznia – pierwszy trening po przerwie świąteczno – noworocznej

Reklama

    14 stycznia – sparing ze Skrą Częstochowa

    20 stycznia – sparing z Puszczą Niepołomice

    21-28 stycznia – zgrupowanie w Wałbrzychu

Reklama

    24 stycznia – sparing, przeciwnik w trakcie ustalania

    28 stycznia – sparing z KKS-em Kalisz

    3 lutego – sparing z GKS-em Katowice

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Fortuna 1 LigaGKS Tychy

Dodaj komentarz