Dawid Gojny odchodzi z Zagłębia. Kapitan związał się z Arką Gdynia

Dawid Gojny odchodzi z Zagłębia. Kapitan związał się z Arką Gdynia

Fot. Mateusz Sobczak/ zagłębie.eu

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Kapitan Zagłębia Sosnowiec odchodzi z klubu. Jak czytamy na oficjalnej stronie sosnowiczan – lewy obrońca przechodzi do Arki Gdynia na zasadzie transferu gotówkowego. 

Gojny przyszedł do Zagłębia w sierpniu 2020 roku. W trakcie gry w Sosnowcu wystąpił w 80 spotkaniach i zaliczył 8 asyst. W ostatnich miesiącach pełnił funkcję kapitana zespołu.

Solidny ligowiec

W całej karierze 28-latek rozegrał ponad 250 meczów na szczeblu centralnym w barwach takich klubów, jak ROW 1964 Rybnik, GKS Jastrzębie czy ostatnio Zagłębie Sosnowiec. Gojny jest nominalnym lewym obrońcą, ale miał okazję również występować na pozycji wahadłowego w systemie z trójką stoperów. 

Reklama

Oficjalnie nie znamy kwoty transferu, ale Dziennik Zachodni donosi, iż nieoficjalnie mówi się o 300 tys. złotych. Lewy obrońca związał się z Arką do 30 czerwca 2026 roku.

Warto odnotować, iż Zagłębie ogłosiło wcześniej listę transferową, na której znaleźli się między innymi Michał Masłowski, Patryk Bryła, Szymon Frankowski i Damian Pawłowski, a wypożyczenie Mateusza Ziółkowskiego z Górnika Zabrze zostało skrócone.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Fortuna 1 LigaZagłębie Sosnowiec

Dodaj komentarz