Kacper Skwierczyński w Ruchu Chorzów. „Cieszę się, że tu jestem”

Kacper Skwierczyński w Ruchu Chorzów. „Cieszę się, że tu jestem”

Ruch Chorzów

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Pierwszy zimowy transfer Ruchu Chorzów stał się faktem. Śląski klub zasilił pozyskany z Legii Warszawa niespełna 20-letni Kacper Skwierczyński. Kontrakt z młodzieżowcem ma obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku z opcją prolongaty. 

Skwierczyński urodził się 11 stycznia 2003 r. w Siedlcach. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w tamtejszej Pogoni. W 2016 r. trafił do Legii Warszawa, gdzie zaliczał kolejne szczeble szkolenia. 

W 2019 r. zdobył z „Wojskowymi” tytuł mistrza Polski juniorów młodszych, a dwa lata później został włączony do pierwszej drużyny stołecznego klubu. W „jedynce” zanotował dwa występy – jeden Pucharze Polski i jeden w fazie grupowej Ligi Europy. Cały czas trenował z pierwszym zespołem, ale częściej grywał w rezerwach. 

Reklama

W poprzednim sezonie zaliczył 29 spotkań na boiskach III ligi, w których zdobył 5 bramek i zanotował 8 asyst. Latem doznał kontuzji w jednym ze sparingów. Do gry wrócił w październiku i do końca rundy jesiennej zagrał w 7 meczach „dwójki”, raz wpisując się na listę strzelców.

„Cieszę się, że tu jestem”

Przejście do Ruchu to dla mnie nowy rozdział, nowe otoczenie i nowe wyzwania. Miałem okazję grać w sparingu z GKS Tychy, więc poznałem kilku chłopaków, pomagał mi też Mikołaj Kwietniewski, którego znam z Legii. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, cieszę się, że tu jestem i przede wszystkim nie mogę się doczekać pierwszego meczu, bo zagramy u siebie i będzie sporo kibiców, a ja lubię tę atmosferę – nie krył zadowolenia nowy nabytek Ruchu. 

Mam nadzieję, że jako drużyna będziemy realizować wiosną stawiane przed nami cele – dodał 19-latek, który za osiem dni będzie obchodził 20. urodziny. – Kacper, witamy w Ruchu i życzymy powodzenia w barwach „Niebieskich”czytamy w komunikacie o transferze.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Fortuna 1 LigaKacper SkwierczyńskiRuch Chorzów

Dodaj komentarz