GKS Tychy ma nowego trenera

GKS Tychy ma nowego trenera
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Selekcjoner został trenerem GKS-u Tychy.

Były selekcjoner reprezentacji Polski i twórca wielkich sukcesów oświęcimskiego hokeja został nowym szkoleniowcem GKS Tychy. Andrei Sidorenko w środowisku hokejowym jest określany trenerem instytucją i przede wszystkim człowiekiem, który odnosił sukcesy w Rosji, Polsce i Białorusi. 62- letni Rosjanin m.in. trzy razy z rzędu zdobywał z Unią Oświęcim Mistrzostwa Polski (1998, 1999, 2000).

To szkoleniowiec, który twardą ręką prowadzi swoje zespoły i słynie z ciężkiej, systematycznej i rzetelnej pracy. Jego zawodnicze jak i trenerskie CV potwierdzają, że był to doskonały kandydat na trenera GKS Tychy. Sidorenko udowodnił to przede wszystkim w poprzednich miejscach pracy sięgając po krajowe mistrzostwa czy zdobywając międzynarodowe doświadczenie w KHL czy reprezentacji Polski i Białorusi. Zdajemy sobie sprawę, że nowy trener będzie potrzebował trochę czasu na wprowadzenie swojej filozofii, ale jesteśmy przekonani, że już w najbliższych spotkaniach odmieni obliczę zespołu – mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Reklama

Nowy szkoleniowiec GKS Tychy, to były obrońca reprezentacji ZSRR z którą w 1979 roku zdobył mistrzostwo świata juniorów do lat 20. Sidorenko przez całą swoją karierę występował w ligach radzieckich. Grał w m.in. w Traktorze Czelabińsk, Dynamie Moskwa, Dynamie Mińsk, Iżstali Iżewsk czy Metalurgu Magnitogorsk. W wieku 31 lat zakończył karierę z powodu kontuzji kręgosłupa.

Na trenerskiej ławce sięgał po Mistrzostwa Polski i Białorusi. W latach 2004-2005 był selekcjonerem reprezentacji Polski. Później pracował w klubach z Rosji: Amurze Chabarowsk, Traktorze Czelabińsk, Spartaku Moskwa i Dizelu Penza. W listopadzie 2018 roku został ogłoszony trenerem Dynama Mińsk oraz reprezentacji Białorusi. Rok później z narodową kadrą awansował na Mistrzostwa Świata Elity. Jego ostatnim klubem był Nioman Grodno.

Sidorenko podpisał kontrakt do końca bieżącego sezonu. Pierwszy trening w roli szkoleniowca GKS Tychy poprowadzi już na początku stycznia.

Reklama
Reklama

Hokej

GKS Tychy

Dodaj komentarz