Wyjazdowy „spacerek” Jastrzębskiego Węgla

Wyjazdowy „spacerek” Jastrzębskiego Węgla

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla / fot. jastrzebskiwegiel.pl

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Tylko w trzecim secie siatkarze Andrei Gardiniego pozwolili Stali Nysa przekroczyć barierę 20 punktów. Faworyt zgodnie z przewidywaniami wraca do Jastrzębia-Zdroju z kompletem punktów.

Siła rażenia przyjezdnych

Jastrzębski Węgiel nie miał żadnych problemów z pokonaniem ostatniej w tabeli Stali Nysa. Goście w dwóch pierwszych setach dali zdobyć gospodarzom odpowiednio 18 i 16 oczek, a w ostatnim niewiele więcej, bo 22.

Reklama

Drużyna ze Śląska wygrała przede wszystkim dzięki znacznie lepszej dyspozycji w ataku (59 procent skuteczności i tylko 2 błędy w 66 próbach). W zaprezentowaniu świetnej dyspozycji w ofensywie nie przeszkadzała jastrzębianom gorsza gra w przyjęciu (aż 8 asów serwisowych siatkarzy Stali).

Lider pod presją

MVP meczu wybrany został Tomasz Fornal, zdobywca 15 punktów. Dzielnie w ataku wspierał go Jan Hadrava (14). Wywalczone między innymi dzięki ich postawie zwycięstwo było dwunastym triumfem aktualnego mistrza Polski w obecnym sezonie. Jastrzębianie niezmiennie plasują się na drugim miejscu PlusLigi, tracąc obecnie 2 punkty do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która swój mecz 15. kolejki rozegra w późniejszym terminie.

Reklama

Stal Nysa – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 16:25, 22:25)

Skład Jastrzębskiego Węgla: Szymura, Gladyr, Toniutti, Fornal, Wiśniewski, Hadrava, Popiwczak (libero) oraz Clevenot, Tervaportti.

Reklama
Reklama

Siatkówka

Jastrzębski Węgielsiatkówka

Dodaj komentarz