GKS Tychy coraz mocniejszy

GKS Tychy coraz mocniejszy
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Czy z taką kadrą GKS Tychy zdobędzie medal?

Kolejne wzmocnienie pięciokrotnych Mistrzów Polski. Nowym zawodnikiem GKS Tychy został Ondrej Sedivy. 32- letni napastnik związał się z klubem rocznym kontraktem obowiązującym do 30 kwietnia 2023 roku.

– Dostałem bardzo dobre referencje od Filipa Komorskiego i Bartka Ciury. Wiem, że GKS Tychy ma bogatą historię i jestem bardzo szczęśliwy, że dołączyłem do takiego klubu. Ponadto odpowiada mi lokalizacja, bo będę miał blisko z Bohumina w którym mieszkam – mówi Ondrej Sedivy, zawodnik GKS Tychy.

Napastnik jest wychowankiem Vitkovic i praktycznie całą swoją karierę spędził w Czechach. Ostatnie dwa sezony Sedivy występował równolegle w pierwszoligowym – HC Frydek Mistek i w zespole Mistrza Czech – HC Ocelari Trzyniec.

W ubiegłym sezonie 32- letni zawodnik w barwach Frydek Mistek wystąpił w 27 spotkaniach. Zdobył w nich 7 bramek i zanotował 21 asyst. Z kolei w Trzyńcu napastnik rozegrał 25 spotkań (2G+ 4A).

-Trzyniec jest największą organizacją w Czechach. To było dla mnie świetne doświadczenie i nauka hokeja na najwyższym poziomie. We Frydku również mieliśmy dobrych zawodników i na pewno dwa sezony spędzone tam były dla mnie bardzo owocne – dodaje nowy zawodnik GKS Tychy.

Przed podpisaniem kontraktu w Czechach w latach 2016-2020 Sedivy występował w barwach austriackiego HC Innsbruck, który gra w lidze EBEL. Na swoim koncie uzbierał 293 występów. Na taflach EBEL strzelił 72 gole i dołożył 117 kluczowych podań.

– Przyszedłem grać do Tychów o najwyższe cele. GKS musi wrócić tam gdzie jego miejsce, czyli po zakończeniu sezonu na fotel Mistrza Polski – puentuje Ondrej Sedivy.

Reklama

Kadra GKS Tychy na sezon 2022/23:

Bramkarze: Tomas Fucik, Kamil Lewartowski

Obrońcy: Bartosz Ciura, Bartłomiej Pociecha, Olaf Bizacki, Oskar Jaśkiewicz, Oliwier Kasperek.

Reklama

Napastnicy: Jakub Bukowski, Filip Komorski, Christian Mroczkowski, Mateusz Gościński, Kamil Wróbel, Radosław Galant, Jean Dupuy, Szymon Marzec, Bartłomiej Jeziorski, Ondrej Sedivy.

fot: GKS Tychy

Reklama
Reklama

Hokej

GKS Tychy

Dodaj komentarz