Medal o krok. Aluron CMC Warta walczy o brąz PlusLigi

Medal o krok. Aluron CMC Warta walczy o brąz PlusLigi

Facundo Conte, Aluron CMC Warta Zawiercie / fot. Krzysztof Popiół, aluroncmc.pl

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Przed Jurajskimi Rycerzami czwarty mecz o brązowy medal mistrzostw Polski. W rywalizacji do trzech zwycięstw 2:1 prowadzi Aluron CMC Warta Zawiercie i do zgarnięcia medalu brakuje im już tylko jednej wygranej.

W meczach o brąz górą goście

Pierwsze spotkanie w Bełchatowie wygrała Aluron CMC Warta Zawiercie, chociaż PGE Skra Bełchatów miała wszystko w swoich rękach, bo w tie-breaku miała piłki meczowe. Z drugiego meczu bełchatowianie wyszli zwycięsko, chociaż też potrzebne było pięć setów. W trzecim meczu znowu lepsi okazali się goście, którzy wyjątkowo zwyciężyli 3:0.

Reklama

Przed nami czwarty mecz tych drużyn. W lepszej sytuacji są oczywiście gospodarze, którym do zdobycia brązowego medalu brakuje już tylko jednego zwycięstwa.

Aby wygrać ponownie, gospodarze będą musieli zatrzymać między innymi Dicka Kooya. W meczach o trzecie miejsce to właśnie przyjmujący PGE Skry Bełchatów sprawia naszym graczom najwięcej problemów. W trzech dotychczasowych starciach zdobył 51 punktów, w tym aż 10 asów serwisowych.

Rywale będą musieli uważać natomiast na Dawida Konarskiego. Atakujący w tym sezonie sięgał po tytuł MVP w każdym z trzech wygranych meczów z PGE Skrą Bełchatów. Dodatkowo, w drugim spotkaniu o 3. miejsce zawierciańscy kibice w tradycyjnym głosowaniu zdecydowali, że to on był najbardziej wartościowym siatkarzem naszego zespołu. Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Uroša Kovacevicia, który we wtorkowym meczu w Bełchatowie nabawił się urazu.

Reklama

Atutem Jurajskich Rycerzy powinien być fakt, że zagrają przy pełnych trybunach własnej hali. Piątkowe spotkanie będzie jednocześnie ostatnim domowym starciem Aluron CMC Warty Zawiercie w tym sezonie. Warto jednak zauważać, że w fazie play-off siatkarze Warty paradoksalnie lepiej spisują się w meczach wyjazdowych. Z pięciu dotychczasowych zwycięstw tylko jedno odnieśli przed własną publicznością.

Aluron CMC Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów. LV BET: Faworytem gospodarze

Chociaż w tej rywalizacji górą do tej pory za każdym razem byli goście, to bukmacherzy są zgodni, że to siatkarze Warty są faworytami piątkowego starcia, choć kurs na ich zwycięstwo oscyluje w granicach 2. Jeśli do tego postawimy na udany mecz Dawida Konarskiego i Dicka Kooya, to okaże się, że na dzisiejszym meczu będzie można się nieźle wzbogacić.

Reklama

WIĘCEJ KURSÓW OD LVBET NA MECZ Aluron CMC Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów

Aluron CMC Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów
Piątek, 13 maja 2022, godz. 20:20

Reklama
Reklama

Siatkówka

Aluron CMC Warta ZawierciePlusLiga

Dodaj komentarz