Beniaminek rzuci wyzwanie faworytowi? Trudne zadanie Ruchu

Beniaminek rzuci wyzwanie faworytowi? Trudne zadanie Ruchu

Fot. Tomasz Stefanik / ksruch.com

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Chrobry Głogów i Ruch Chorzów do rozgrywek Fortuna 1 Ligi w sezonie 2022/2023 przystąpiły z różnych pułapów. Czy w sobotnim meczu między nimi widać będzie tę różnicę?

W Głogowie mogą czuć olbrzymi niedosyt. Chrobry był o krok od awansu do PKO Ekstraklasy, a przegrał go w dogrywce finału pierwszoligowego barażu. Z kolie Ruch Chorzów swoje baraże – ale poziom niżej – wygrał, dlatego dostąpił prawa gry w nowym sezonie na zapleczu elity. Po takim wstępie wydawać by się mogło, że pierwszy z zespołów znów walczyć będzie o awans, a drugi skupi się na zapewnieniu sobie bezpiecznego utrzymania i zbieraniu tak niezbędnego beniaminkowi doświadczenia. Czy tak jednak musi być? Pierwsza kolejka Fortuna 1 Ligi na taką weryfikację jeszcze nie pozwoliła.

Chrobry po szalonym meczu zremisowała na trudnym terenie w Rzeszowie 3:3 z miejscową Stalą. Przebudowany zespół z Głogowa nie potrafił zdominować zwycięzcy eWinner II Ligi, a gola na wagę punktu zdobył w samej końcówce. To tylko potwierdza, że dystans między czołowym w poprzednim sezonie zespołem Fortuna 1 Ligi a najlepszymi ekipami grającymi poziom niżej nie musi być tak duży, jak mogłoby się to wydawać. Ruch zaczął zaś sezon od domowego remisu 0:0 ze Skrą Częstochowa, co o potencjale drużyny ze Śląska mówi jeszcze mniej niż premierowy wynik Chrobrego.

Reklama

Nie ma jednak wątpliwości, że w sobotę 22 lipca chorzowian czeka dużo trudniejsze zadanie niż na inaugurację. Głogów to od dawna jeden z najtrudniejszych terenów w Fortuna 1 Lidze, a w poprzednim sezonie gospodarze przegrali tam tylko dwukrotnie (to najlepszy wynik w rozgrywkach, którym pochwalić mogła się jeszcze tylko mistrzowska Miedź Legnica). Nic więc dziwnego, że w ocenach ekspertów to Chrobry jest faworytem, choć Ruchu skreślać nikt nie zamierza.

Analitycy Noblebet wycenili szanse gospodarzy na zwycięstwo na 2.27, remis na 3.4, a wygraną gości na 3.75. Rozbieżność więc jest, ale nie są to kursy, które wskazywałyby pewniaka. Narzekać w sobotę nie powinni kibice, ponieważ Liczbie goli powyżej 1.5 przypisano kurs 1.33, a poniżej tej wartości już dużo wyższy – 3.35 . Wygląda więc na to, że fani, którzy zdecydują się oglądać to spotkanie, mogą liczyć na przynajmniej dwa trafienia.

W pełne ofercie kursowej Noblebet na mecz Chrobrego z Ruchem (SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY) znaleźć można sporo innych ciekawych możliwości. Warto zastanowić się na przykład nad remisem bramkowym wycenionym na 4.35, a już dokładny wynik bramkowy 1:1 to kurs 5.6.

Reklama

Noblebet to nie tylko najwyższe kursy, ale też atrakcyjny pakiet powitalny, który wynieść może nawet 2500 zł. Dlatego sobotnie spotkanie głogowian z chorzowianami to idealna okazja, by wejść do gry i zgarnąć wyjątkowy bonus (WIĘCEJ).

*Polski Bukmacher Sp. z o.o. organizujący zakłady wzajemne – bukmacherskie na stronie noblebet.pl posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych w Internecie. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem. Zakaz wstępu na stronę internetową i uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia.


Chrobry Głogów – Ruch Chorzów / sobota 23 lipca 2022 r., godz. 20:00

Reklama
Reklama

Piłka NożnaTyper

Chrobry GłogówFortuna 1 LigaRuch Chorzów

Dodaj komentarz