Ekstraklasowe wzmocnienie GKS-u Tychy

Ekstraklasowe wzmocnienie GKS-u Tychy

2022.07.19 Tychy Pilka nozna Fortuna 1 Liga sezon 2022/2023 Mateusz Radecki nowym pilkarzem GKS Tychy N/z {persons} Foto Lukasz Sobala / PressFocus 2022.07.19 Tychy Football Polish Fortuna First League season 2022/2023 Mateusz Radecki nowym pilkarzem GKS Tychy {persons} Credit: Lukasz Sobala / PressFocus

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Doświadczony pomocnik zagra w GKS-ie Tychy.

Do GKS-u Tychy drużyny dołączył Mateusz Radecki. 29-letni środkowy pomocnik, który po wyplenić kontraktu z Radomiakiem pozostawał wolnym zawodnikiem. Z tyszanami podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

Czytaj także: Nowe koszulki GKS-u Tychy.

Reklama

Radecki urodził się w Radomiu i jest wychowankiem miejscowego klubu Młodzik 18. Przeniósł się do Widzewa Łódź, w którym kontynuował szkolenie w drużynach młodzieżowych. Wrócił do Radomiaka Radom. Z zespołem występował zarówno w III lidze, jak i na poziomie ekstraklasy.

GKS pozyskał uniwersalnego pomocnika

Mateusz to uniwersalny zawodnik, mogący występować w środku pola na pozycjach numer 10, 8 i ewentualnie 6. Dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi, jest silny i dobrze gra głową. Jego atutem jest gra 1 na 1 zarówno w defensywie jak i ofensywie. Niejednokrotnie udowadniał, że potrafi zdobywać bramki, także na boiskach ekstraklasy – charakteryzuje nowego zawodnika GKS-u Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy.

W swoim piłkarskim CV Radecki ma także występy w pierwszoligowych wówczas Wigrach Suwałki, a także w Śląsku Wrocław. W ekstraklasie rozegrał 52 mecze, w których zdobył pięć bramek. 21 z nich zaliczył w minionym sezonie.Będzie grał z numerem 23.

Reklama

Reklama

Piłka Nożna

GKS Tychy

Dodaj komentarz