Aluron CMC Warta Zawiercie zbroi się na nowy sezon

Aluron CMC Warta Zawiercie zbroi się na nowy sezon

Dawid Konarski (fot. aluroncmc.pl)

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Trzeci zespół minionego sezonu PlusLigi kompletuje kadrę na kolejne rozgrywki. Do zespołu dołączyli już m.in. Bartosz Kwolek i Krzysztof Rejno, a kontrakt z drużyną przedłużył Dawid Konarski.

Sensacyjny medalista mistrzostw Polski

Zespół z Zawiercia to rewelacja minionych rozgrywek. W meczu o trzecie miejsce siatkarze Aluron CMC Warty pokonali PGE Skrę Bełchatów, dzięki czemu sięgnęli po pierwszy w historii klubu medal mistrzostw Polski.

Udany sezon rozbudził w Zawierciu apetyty na kolejne sukcesy. Po kilku pożegnaniach przyszedł więc czas na stworzenie zespołu, którego celem będzie zdobycie kolejnego medalu PlusLigi.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Jastrzębski Węgiel ma nowego przyjmującego

Lider zostaje w Zawierciu

Jedną z najważniejszych informacji dotyczących kadry na sezon 2022/2023 jest podpisanie nowego kontraktu z Dawidem Konarskim.

Dawid Konarski do Aluron CMC Warty dołączył w 2021 roku, przenosząc się do Zawiercia z Cerrad Enea Czarnych Radom. Dwukrotny mistrz świata szybko stał się wiodącą postacią w drużynie z Jury Krakowsko-Częstochowskiej i miał ogromny udział w zdobyciu przez nią brązowego medalu PlusLigi. Konarski będzie kontynuował występy w żółto-zielonych barwach.

Nowi siatkarze dołączają do drużyny

Konarski będzie miał wokół siebie siatkarzy z bardzo wysokiej półki. Aluron CMC Warta podpisała bowiem kontrakty z Bartoszem Kwolkiem i Krzysztofem Rejno.

Reklama

– Jeśli chodzi o pozyskanie mnie, to Zawiercie wykazało się największą determinacją. Prezes Kryspin Baran już od paru lat o mnie pytał. Zawsze dochodziły do mnie głosy od mojego menadżera, że Zawiercie cały czas jest i czeka. Wydaje mi się, że to jest dobry moment, żeby stworzyć w tym mieście drużynę na top PlusLigi, która utrzyma medal zdobyty w minionym sezonie, utrzyma ten sam poziom i będzie szła tylko w górę. Wydaje mi się także, że to bardzo dobry krok dla mnie – mówi Bartosz Kwolek.

Trenerem drużyny został natomiast Michał Winiarski.

– Całe moje sportowe życie to ogromne wyzwania, które zawsze mnie napędzały. Myślę, że propozycja z Zawiercia jest kolejnym z nich. Aluron CMC Warta od momentu awansu do PlusLigi co roku się rozwija i ma coraz większe ambicje. Jestem bardzo podekscytowany, tym bardziej, że w ostatnim sezonie klub zdobył brązowy medal, co oznacza, że będziemy grali w Lidze Mistrzów. Myślę, że będzie to niesamowite wyzwanie – mówi nowy szkoleniowiec Aluronu CMC Warty.

Reklama

Co ciekawe, już pierwszy mecz w nowym sezonie Aluron CMC Warty zapowiada się niezwykle ciekawie. Dojdzie w nim do rewanżu za rywalizację o brązowy medal mistrzostw Polski, bo rywalem Jurajskich Rycerzy będzie PGE Skra Bełchatów.

CZYTAJ TAKŻE >>> Kapitan GKS-u Katowice: „Jest mi tu bardzo dobrze”

Reklama
Reklama

Siatkówka

Aluron CMC Warta Zawierciesiatkówka

Dodaj komentarz