Zmiana trenera w GKS-ie Tychy

Zmiana trenera w GKS-ie Tychy

LODZ.21.11.2021 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA LKS LODZ - GKS TYCHY N/Z ARTUR DERBIN FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/400MM.PL

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Artur Derbin nie będzie prowadził GKS-u Tychy.

Artur Derbin to były trener GKS-u Bełchatów, który w tym sezonie prowadził GKS Tychy. Tyszanie, do strefy barażowej tracą tylko trzy punkty. Chociaż w klubie ze Śląska „ciśnienie” na ekstraklasę jest naprawdę duże, to winą za słabe wyniki trudno obarczać Derbina. Wydaje się, że z piłkarzami, którymi dysponował i tak robił wyniki ponad stan.

Mecz z Widzewem zadecydował o posadzie

Już po przegranym meczu z Widzewem, można było usłyszeć, że GKS rozstanie się z Derbinem. Czarę goryczy przelał mecz z Arką Gdynia. Zespół ze Śląska przegrał 0:2. Władze klubu, już wcześniej rozważały rozwiązanie umowy ze szkoleniowiec. W przerwie zimowej, od prowadzenia zespołu został odsunięty Tomasz Horwat, asystent Derbina, który w GKS-ie pracował od lat. W komunikacie zespołu z Tychów poinformowano:

Reklama

„W trakcie blisko dwóch sezonów spędzonych na stanowisku trenera GKS, Artur Derbin prowadził drużynę w 64. meczach ligowych i pucharowych. Na taki bilans składa się 29 wygranych, 16 remisów i 19 porażek. W minionych rozgrywkach Trójkolorowi pod jego wodzą zajęli 3. miejsce w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi, walcząc w barażach o prawo gry w Ekstraklasie.

Wraz z trenerem Derbinem drużynę opuszcza również jego dotychczasowy asystent, Kacper Jędrychowski. Obu trenerom dziękujemy za pracę w Tychach i życzymy powodzenia w dalszej karierze!”

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

GKS Tychy

Dodaj komentarz