GKS Katowice przed meczem z Odrą Opole!

GKS Katowice przed meczem z Odrą Opole!

GKS Katowice przed meczem z Odrą Opole / fot. Betcris

Reklama
Reklama
Czas 4 min czytania

Początek rundy wiosennej z pewnością nie był udany dla piłkarzy GKS-u Katowice. W ostatnich tygodniach ta drużyna przegrała z Górnikiem Polkowice czy też zremisowała z Arką Gdynia i Chrobrym Głogów. Jakie są szanse na przełamanie tego zespołu w rywalizacji z Odrą Opole w opinii zakładów bukmacherskich online?

GKS Katowice

Po zakończeniu rundy jesiennej wydawało się, że GKS Katowice, przy korzystnych wiatrach na wiosnę może nawet powalczyć o baraże. Wiele wskazuje jednak na to, że już pierwsze spotkania po wznowieniu rozgrywek rozstrzygnęły tę kwestię. Obecnie Gieksa plasuje się w środku ligowej stawki, ale zdecydowanie bliżej jej do walki o utrzymanie, niż o baraże.

Kolejnym przeciwnikiem tego zespołu będzie Odra Opole. Patrząc na statystyki, doskonale widać, że jest to jeden z najbardziej niewygodnych rywali. GKS Katowice w ostatnich latach przegrał 3 kolejne starcia z tym przeciwnikiem. Ostatnie zwycięstwo tego zespołu miało miejsce w 2019 roku, jednak mowa tutaj o wyjazdowej rywalizacji. Na swoim obiekcie Katowiczanie pokonali tego rywala 2 lata wcześniej.

Reklama

Pomimo niekorzystnych statystyk w meczach bezpośrednich analitycy zakładów bukmacherskich spodziewają się tutaj zwycięstwa gospodarzy, a przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć na podstawie proponowanej oferty. Zakłady bukmacherskie online mają kursy, które minimalnie faworyzują gospodarzy, jednak już na ich podstawie można pokusić się o stwierdzenie, że prawdopodobnie czeka nas wyrównane starcie w Katowicach. Prawdę mówiąc, patrząc na formę obu zespołów, nie zdziwi mnie tutaj remis.

GKS Katowice, statystyki:

  • Katowiczanie nie wygrali żadnego z 4 ostatnich meczów domowych, z tym przeciwnikiem.
  • W poprzedniej kampanii GKS Katowice nie zdobył gola w starciu domowym z Odrą Opole.
  • Katowiczanie w każdym z 4 ostatnich meczów domowych z Odrą Opole stracili przynajmniej jednego gola.
  • W 3 z ostatnich 4 meczów między tymi drużynami przy Bukowej padł wynik btts.
  • GKS ostatni raz wygrał z Odrą Opole na swoim boisku w 2017 roku.

Statystyki GKS-u Katowice przed meczem z Odrą Opole / fot. Betcris

Najnowsze informacje na temat GKS-u Katowice znajdziesz w specjalnie przygotowanej zakładce na naszej stronie.

Reklama

Odra Opole

Piłkarze Odry Opole to jedna z najbardziej nieobliczalnych drużyn w rundzie wiosennej. Wikingowie Południa zaliczyli bardzo słaby początek rozgrywek, jednak w ostatnim czasie znacząco się poprawili. W pierwszych 3 spotkaniach wywalczyli łącznie tylko jeden punkt, a mierzyli się z Chrobrym Głogów, Arką Gdynia czy Zagłębiem Sosnowiec. Nie ma więc wątpliwości, że był to wynik poniżej oczekiwań, który w ostatecznym rozrachunku może pokrzyżować plany tego zespołu związane z walką w barażach.

Przełamanie nastąpiło 18 marca, czyli można powiedzieć w najmniej spodziewanym momencie. To właśnie wtedy Odra Opole wygrała swoje pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej. Mowa tutaj o wyjazdowej rywalizacji z Widzewem Łódź, czyli aktualnym wiceliderem. Zwycięstwo na tym trudnym obiekcie sprawia, że Odra Opole jest dopiero 2. zespołem, który wygrał w Łodzi w obecnej kampanii. Po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej Wikingowie Południa potwierdzili dobrą dyspozycję również w wyjazdowym starciu ze Stomilem Olsztyn. Tym samym Odra Opole podejdzie do tej rywalizacji z serią 2 kolejnych zwycięstw w meczach wyjazdowych. Analitycy zakładów bukmacherskich online z pewnością wzięli ten aspekt pod uwagę przy wystawieniu kursów na to spotkanie.

Tak jak wcześniej wspomniałem, statystyki meczów bezpośrednich pomiędzy tymi drużynami wskazują na korzyść gości. Odra Opole jest niepokonana w 4 ostatnich meczach wyjazdowych z GKS-em Katowice. Dodatkowo na korzyść tego zespołu przemawia również fakt, że ostatnie starcie między tymi ekipami, które co prawda miało charakter towarzyski, jednak odbyło się na tydzień przed startem ligi i zakończyło się zwycięstwem Odry.

Reklama

W obecnej kampanii Odra Opole nie jest najlepszym zespołem, jeśli chodzi o mecze wyjazdowe. Łącznie Wikingowie Południa wywalczyli 15 punktów w 13 rozegranych meczach. Jest to wynik, który plasuje ich mniej więcej w środku ligowej stawki. Warto jednak zauważyć, że w 2 ostatnich meczach wywalczyli łącznie 6 punktów, co stanowi sporą część tego bilansu.

Odra Opole, statystyki:

  • Odra jest niepokonana w 4 ostatnich meczach wyjazdowych z tym rywalem.
  • Wikingowie Południa wygrali w 2 z ostatnich 3 meczów wyjazdowych.
  • Odra straciła przynajmniej jedną bramkę w 2 z 3 ostatnich delegacji.
  • Odra Opole do tej pory wywalczyła 15 punktów w 13 meczach wyjazdowych.
  • Wikingowie Południa stracili aż 20 bramek w delegacjach.

Statystyki Odry Opole przed meczem z GKS-em Katowice / fot. Betcris

Zakłady bukmacherskie na GKS Katowice vs Odra Opole

W 3 ostatnich meczach pomiędzy tymi zespołami w Katowicach dwa razy skończyło się remisem. Odra Opole będzie miała w tym meczu przewagę psychologiczną, ponieważ przystąpi do niego w lepszej formie. 2 kolejne zwycięstwa w meczach wyjazdowych, w tym triumf na obiekcie Widzewa z pewnością pozytywnie wpłynęły na morale tego zespołu. Patrząc na ligową tabelę, widać, że Odra Opole ma jeszcze spore szanse, aby realnie włączyć się do walki o baraże. Do tego potrzebna będzie jednak seria zwycięstw i triumfy nad przeciwnikami z dolnych rejonów tabeli jak właśnie GKS Katowice.

Reklama

Odra Opole w każdym z ostatnich 3 meczów wyjazdowych z GKS-em Katowice strzeliła przynajmniej jednego gola. Statystyki wskazują, że wszystkie z tych rywalizacji zakończyły się wynikiem btts. Moim zdaniem taka propozycja z oferty zakładów bukmacherskich online może być tutaj dobrym wyborem. Spodziewam się wyrównanego spotkania, w którym naprawdę ciężko wytypować faworyta, co nawet widać po proponowanych kursach przez zakłady bukmacherskie online. W związku z tym nie będę tutaj wybierał żadnej opcji z rynków głównych i pokuszę się o zakład specjalny, czyli btts i podpórka na gości. Taka propozycja jest dostępna w ofercie Betcris!

Wszystkie mecze GKS-u Katowice możesz obstawiać w Betcris, ponieważ jest to legalny bukmacher, który posiada w swojej ofercie zakłady bukmacherskie online na spotkania 1. Ligi!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Reklama

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej pod adresem www.betcris.pl na podstawie licencji (PS4.6831.1.2019) wydanej przez Ministra Finansów w dniu 19 grudnia 2019 r. na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na okres 6 lat.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

GKS Katowice – Odra Opole / niedziela 10 kwietnia 2022 r., godz. 18:00

Reklama

Piłka Nożna

Fortuna 1 LigaGKS KatowiceOdra Opole

Dodaj komentarz