Zawodnicy Podbeskidzia i GKS-u Katowice walczą o nagrodę Piłkarza Miesiąca

Zawodnicy Podbeskidzia i GKS-u Katowice walczą o nagrodę Piłkarza Miesiąca
Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Piłkarze GKS-u Katowice i Podbeskidzia docenieni przez Fortuna 1 Liga.

GKS Katowice i Podbeskidzie to wraz z Ruchem Chorzów najmocniejsze śląskie drużyny w Fortuna 1 Lidze. Katowiczanie i bielszczanie walczą o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej i chociaż konkurencja jest duża to wydaje się, że oba zespoły stać na udział w barażach.

Czytaj także: Śląskie drużyny rządzą na zapleczu ekstraklasy.

Reklama

Napastnicy GKS-u Katowice i Podbeskidzia w formie

Jakub Arak w tym sezonie nie opuścił jeszcze ani jednego meczu GKS-u Katowice. Rozegrał wszystkie spotkania i uzbierał 953 minut na boisku. Długo musiał czekać na premierowego gola, bo do bramki trafił dopiero w dwunastej kolejce podczas meczu ze Skrą Częstochowa. Dzięki niemu katowiczanie wygrali i przedłużyli rekord spotkań bez porażki, który ostatecznie zatrzymał się na siedmiu seriach gier. Strzelił w następnej kolejce z Chrobrym Głogów i znowu zapewnił swojej drużynie trzy punkty. W spotkaniu z liderem Fortuna 1 Ligi – Puszczą Niepołomice dołożył trzeciego gola w tym sezonie, tym razem na wagę remisu. Jego bramki dały GKS-owi siedem z 24 punktów, które katowiczanie mają po szesnastu kolejkach.

W październiku rozkręcił się Kamil Biliński. Snajper Podbeskidzia to bez wątpienia jeden z najlepszych napastników w Fortuna 1 Lidze. Przez miesiąc, w czterech spotkaniach udało mu się strzelić aż pięć goli. Bielszczanie nie przegrali żadnego ze spotkań, są niepokonani od siedmiu kolejek. Cztery razy remisowali i trzy razy wygrywali. Na dziesięć goli, które Biliński ma na swoim koncie połowa padła w październiku.

Fortuna 1 Liga doceniła piłkarzy ze Śląska

Obu napastników doceniła Fortuna 1 Liga. Są nominowani do nagrody Piłkarza Miesiąca.

Reklama

Kibice mogą oddać głos na swojego faworyta do czwartku (3 listopada, 12:00)  na oficjalnej stronie Fortuna 1 Ligi na portalu Facebook (www.facebook.com/1liga.org). W tym czasie swoich kandydatów wskaże też panel ekspertów, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, partnera telewizyjnego rozgrywek Telewizji Polsat, sponsora tytularnego firmy Fortuna oraz Pierwszej Ligi Piłkarskiej. 

Głos na Piłkarza Miesiąca można oddać tutaj

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

GKS KatowicePodbeskidzie Bielsko-Biała

Dodaj komentarz