Wychowanek Ruchu zagra w Chorzowie, ale nie tam gdzie się spodziewano

Wychowanek Ruchu zagra w Chorzowie, ale nie tam gdzie się spodziewano

fot: Clearex Chorzów

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Piotr Ćwielong zagra w Chorzowie, ale zmieni dyscyplinę. Przed nim debiut w futsalowej ekstraklasie.

Piotr Ćwielong z Ruchem Chorzów związany jest od 1993 roku. Jako siedmiolatek dołączył do chorzowskiej akademii. W barwach Ruchu zadebiutował w seniorskiej piłce. Dla chorzowian rozegrał 152 spotkania, w których strzelił 37 bramek. Do tego rozegrał 20 meczów dla GKS-u Tychy. Jest trzykrotnym mistrzem Polski. Dwa razy zdobył złoty medal z Wisłą Kraków i raz ze Śląskiem Wrocław. W 2013 zadebiutował w reprezentacji Polski w meczu towarzyskim z Irlandią.

Nowa dyscyplina wychowanka Ruchu Chorzów

Ostatnie lata Ćwielong spędził w LKS-ie Goczałkowice Zdrój. Pracował również jako trener młodzieży. W styczniu dołączył do futsalowego Clearexu Chorzów. 36-latek zagra w Futsal Ekstraklasie.

Reklama

Z futsalem zawsze miałem coś wspólnego, wychowałem się w hali. Czasem, jako młodzi chłopcy, grywaliśmy sparingi z tym wielkim Clearexem. Teraz inicjatywa wyszła od prezesa Zdzisława Wolnego, z którym znamy się od wielu lat. Nie wiedziałem, czy nadaję się, żeby grać w ekstraklasie, ale po treningach stwierdziliśmy, że w miarę możliwości będą chciał pomóc, a – co najważniejsze – nie przeszkadzać. Śledzę rozgrywki, wiem, że sytuacja w tabeli nie jest za ciekawe – powiedział Ćwielong po dołączeniu do chorzowian.

Szansę na debiut będzie miał już w niedzielę. Jego nowy zespół zmierzy się z Red Dragons Pniewy w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113.

Reklama
Reklama

Inne sportyPiłka Nożna

Clearex ChorzówPiotr ĆwielongRuch Chorzów

Dodaj komentarz