Wychowanek Ruchu Chorzów w Serie B!

Wychowanek Ruchu Chorzów w Serie B!

ksruch.com

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Antoni Franke – wychowanek Ruchu Chorzów na zasadzie transferu definitywnego przechodzi do Cagliari Calcio! Młodzieżowiec związał się z włoskim klubem do 30 czerwca 2025 roku.

16-letni piłkarz kilka tygodni temu wraz z Bartłomiejem Barańskim, innym graczem Ruchu, udał się na testy do Lazio. Jak się okazuje, zakotwiczył na dobre we Włoszech, ale nie w Rzymie, a w Cagliari. 

Wielka sprawa

Dla mnie to wielka sprawa, spełniłem kolejne marzenie. Teraz muszę szybko zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu, dawać z siebie wszystko na treningach i dostać się do pierwszej drużyny, co na pewno nie będzie łatwe. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim trenerom, zawodnikom i pracownikom Ruchu, z którymi miałem możliwość pracować na boisku i poza nim, począwszy od UKS Ruch Chorzów, przez Akademię Piłkarską aż po pierwsza drużynę „Niebieskich” – mówi Antoni Franke.

Reklama

Wychowanek Ruchu Chorzów zaliczył debiut w pierwszym zespole Ruchu latem ubiegłego roku, wchodząc na boisko w pucharowym meczu ze Zniczem Pruszków. Stał się tym samym jednym z najmłodszych debiutantów w historii Klubu. Nowy klub Antka to obecnie szósta drużyna włoskiej Serie B. Franke związał się z Cagliari kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2025 r.

Reklama

Piłka Nożna

Fortuna 1 LigaRuch Chorzów

Dodaj komentarz