Uzbrojone wojsko na meczu GKS-u Tychy

Uzbrojone wojsko na meczu GKS-u Tychy
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Przed meczem GKS-u Tychy z JKH GKS Jastrzębie odbędą się wyjątkowe pokazy wojskowe.

W niedzielę GKS Tychy zagra z JKH GKS-em Jastrzębie. Zanim odbędzie się mecz hokejowy na kibiców czeka moc atrakcji.

Pokaz sprzętu wojskowego, spotkanie z żołnierzami i możliwość wstąpienia do armii! W najbliższą niedzielę na Stadionie Zimowym kibice będą mogli odwiedzić stoisko Wojskowego Centrum Rekrutacji. Nie zabraknie na nim ciekawych przedmiotów i interesujących informacji.

Reklama

UZBROJENI ŻOŁNIERZE:

W niedzielę na Stadionie Zimowym swój sprzęt zaprezentuje 18 batalion powietrzno-desantowy z Bielska-Białej, 133 batalion lekkiej piechoty z Cieszyna oraz 5 pułk chemiczny z Tarnowskich Gór .Pokazy na stoisku WCR rozpoczną się już na 45 minut przed rozpoczęciem spotkania.

Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji:

Reklama

To instytucja, która ma swoich przedstawicieli w każdym województwie i skoncentrowana jest na rekrutacji i pozyskiwaniu żołnierzy do służby zawodowej i terytorialnej. WCR koordynuje i nadzoruje działalność wojskowych centrów rekrutacji w zakresie rekrutacji oraz spraw operacyjno-obronnych.

Wojskowe Centra Rekrutacji:

Służący w nich żołnierze i pracownicy wojska odpowiadają za pozyskiwanie kandydatów. Żołnierze jako doradcy zawodowi spotykają się z ochotnikami, biorą udział w targach pracy, wojskowych piknikach oraz spotkaniach w szkołach.

Reklama

Cel 300 tysięczna armia:

Jednym z priorytetów resortu jest zwiększenie liczebności armii, odtworzenie systemu rezerw oraz budowa efektywnego systemu szkolenia żołnierzy zawodowych. Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji stanowi istotny element w budowie nowoczesnej i silnej armii.

Reklama
Reklama

Hokej

GKS TychyJKH GKS Jastrzębie

Dodaj komentarz