Trudniejszy sezon Górnika i Podolskiego?

Trudniejszy sezon Górnika i Podolskiego?

Lukas Podolski w sparingu Górnika Zabrze z Worskłą Połtawa / fot. gornikzabrze.pl

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

W niedzielę 18 lipca Górnik Zabrze rozegra pierwszy mecz nowego sezonu. Drużyna Bartoscha Gaula liczy na poprawę wyniku z poprzednich rozgrywek, ale łatwo o to nie będzie.

8. miejsce i 13 wygranych na 34 spotkania to na pewno wynik poniżej oczekiwań kibiców klubu, który przed sezonem wzmocnił mistrz świata Lukas Podolski. Górnik Zabrze potrafił pokazać się ze świetnej strony, wygrywając np. 3:2 z Legią Warszawa, ale notował też fatalne wyniki z teoretycznie słabszymi rywalami – jak porażki odpowiednio 1:3 i 1:4 ze zdegradowanymi na koniec sezonu Bruk-Bet Termaliką Nieciecza czy Wisłą Kraków.

Dla całej ligi i fanów piłki nożnej w Polsce obecność zabrzan w PKO Ekstraklasie miała jednak olbrzymią wartość, bo to właśnie w meczach Górnika padało najwięcej bramek. W 34. spotkaniach Ślązacy wypracowali bilans bramkowy 55:55, co daje przeciętnie ponad 3 gole na mecz!

Reklama

Czy w nowym sezonie będzie podobnie? W Górniku na pewno chętnie zweryfikowaliby przede wszystkim statystyki defensywne, ponieważ tylko 3 kluby w całej stawce straciły w całym sezonie mniej goli. Z drugiej jednak strony zabrzanie byli czwartą najskuteczniejszą siłą ekstraklasy.

Według ekspertów w nowym sezonie może im być jednak trudniej zdobywać gole. W ofercie zakładów specjalnych na start PKO Ekstraklasy analitycy Noblebet wyznaczyli granicę opłacalności zakładu „Górnik Zabrze: Liczba strzelonych goli w sezonie” na poziomie 46.5 gola. Można więc zagrać powyżej i poniżej, w obu przypadkach po kursie 1.85 (SZCZEGÓŁY).

Ile z nich zdobędzie Lukas Podolski? Granicą dla zdarzenia „Ile goli strzeli Lukas Podolski w Ekstraklasie 2022/2023? (musi zagrać w co najmniej 20 meczach)” jest 10.50, przy czym kurs „powyżej” wynosi 1.90, na poniżej 1.80. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie „Poldi” zdobył 9 bramek ligowych w 27 występach. Warto jednak pamiętać, że sporo czasu zajęła mu aklimatyzacja i dojście do optymalnej formy, bo strzelanie rozpoczął dopiero w 15. kolejce. Jeśli więc tym razem szybciej trafi do bramki któregokolwiek z rywali, przebicie granicy 10 trafień może być bardzo realne.

Reklama

Fanów piłki nożnej, w tym kibiców Górnika, zainteresować może również kolejny z kursów specjalnych, mimo że teoretycznie z klubem z Zabrza związany nie jest. W zdarzeniu „Adam Nawałka obejmie dowolny klub Ekstraklasy w roli pierwszego trenera w sezonie 2022/2023” zagrać można na TAK przy kursie 5.00. Mając na uwadze, że to właśnie okres pracy w Górniku uznawany jest za najlepszy w klubowej karierze trenerskiej byłego selekcjonera, jego powrotu do Zabrza w przypadku nieudanego startu Gaula nie można zupełnie wykluczyć.

SPRAWDŹ PEŁNĄ OFERTĘ ZAKŁADÓW SPECJALNYCH NOBLEBET NA START NOWEGO SEZONU EKSTRAKLASY

*Polski Bukmacher Sp. z o.o. organizujący zakłady wzajemne – bukmacherskie na stronie noblebet.pl posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych w Internecie. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem. Zakaz wstępu na stronę internetową i uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Górnik ZabrzePKO Ekstraklasa

Dodaj komentarz