Trzech nowych zawodników w GKS-ie Jastrzębie

Trzech nowych zawodników w GKS-ie Jastrzębie

Szymon Gołuch fot: GKS Jastrzębie

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Trzej nowi zawodnicy i jeden powracający z wypożyczenia. GKS Jastrzębie zbroi się przed drugą ligą.

GKS Jastrzębie spadł do drugiej ligi, ale w planach ma szybki powrót na zaplecze ekstraklasy. Pomóc w tym mają nowi zawodnicy, których jastrzębianie zakontraktowali w ostatnim tygodniu. Przedłużono kontrakt z Jakubem Kasperowiczem. Zawodnik, jesień sezonu 2021/2022 spędził na wypożyczeniu w Pniówku Pawłowice. Wiosną grał w Jastrzębiu. Może występować na środku obrony i defensywnej pomocy.

Trzej, nowi piłkarze GKS-u Jastrzębie

Jastrzębianie z rezerw do pierwszej drużyny, przesunęli dwóch utalentowanych młodzieżowców. Dominik Klimkiewicz i Daniel Szymczak, bo o nich mowa podpisali profesjonalne kontrakty z GKS-em, które będą obowiązywały do czerwca 2024 roku. Klimkiewicz, występuje na boku obrony. Jak czytamy na stronie jastrzębian:

Reklama

„Przygodę z piłką rozpoczął w Wiśle Strumień, następnie reprezentował barwy juniorskiego zespołu Górnika Zabrze, a przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022 dołączył do drugiej drużyny GKS-u Jastrzębie występującej w Klasie Okręgowej, w której rozegrał 25 meczów.”

Szymczak to wychowanek GKS-u Jastrzębie. W poprzednim sezonie wystąpił w 26 meczach rezerw, w których strzelił pięć goli. Najczęściej grał jako środkowy pomocnik.

To nie wszystko, bo do drużyny z Jastrzębia dołączył Szymon Gołuch. To ofensywny pomocnik, który wiosnę poprzedniego sezonu spędził w  Spójni Landek. 

Reklama

Czekałem na ten moment i cieszę się, że udało się wszystko dopiąć i zostałem zawodnikiem GKS-u Jastrzębie. Przeskok między czwartą a drugą ligą na pewno jest spory, ale w meczach sparingowych uważam, że wyglądało to nieźle i z treningu na trening powinno być coraz lepiej. Po wejściu do szatni GKS-u kilku zawodników zrobiło na mnie spore wrażenie, więc na pewno będę miał się od kogo uczyć. Moje mocne strony? Myślę, że gra jeden na jednego, jednak wszystko zweryfikuje boisko – powiedział młodzieżowiec po podpisaniu kontraktu obowiązującego do czerwca 2024 roku.

Reklama

Piłka Nożna

GKS Jastrzębie

Dodaj komentarz