Trener zostaje w GKS-ie Katowice

Trener zostaje w GKS-ie Katowice
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Trener Karolina Koch podpisała dwuletnią umowę z GKS-em Katowice i zakończyła swoją karierę zawodniczą.

Karolina Koch objęła funkcję pierwszej trener kobiecego zespołu GKS-u Katowice w marcu 2022 roku i przyczyniła się w znacznym stopniu do zajęcia przez drużynę GieKSy w Ekstralidze czwartej lokaty, najwyższej w historii Klubu.

Wychowanka Grunwaldu Ruda Śląska w czasie swojej kariery zawodniczej występowała m.in. w Golu Częstochowa, Czarnych Sosnowiec, 1. FC AZS AWF Katowice, Mitechu Żywiec i Górniku Łęczna, z którym sięgała po wicemistrzostwo kraju. Ponadto występowała w młodzieżowej i seniorskiej reprezentacji Polski. Z GieKSą związana jest od sezonu 2017/2018. Środkowa pomocniczka jednocześnie pełniła funkcję drugiego trenera GKS-u, zbierając cenne doświadczenie w pracy szkoleniowej. Związanie się nową umową z Klubem sprawiło, że kariera piłkarska Karoliny Koch dobiegła końca.

Reklama

Po zmianie trenera w trakcie sezonu 2021/2022, wybór Karoliny wydawał się oczywisty. Trenerka już od kilku sezonów zbierała doświadczenie jako druga trener, by móc w przyszłości poprowadzić pierwszy zespół. Z roku na rok otrzymywała coraz większy zakres obowiązków, dlatego tak płynnie udało jej się odnaleźć w nowej roli. Po otrzymaniu szansy szybko odbudowała morale zespołu, a dodatkowo cieszy się jego zaufaniem. Nie wyobrażam sobie nikogo innego, kto mógłby obecnie lepiej poprowadzić ten zespół. Trenerka Koch zna nie tylko naszą drużynę, sztab i Klub, ale też całą kobiecą ligę i środowisko piłkarskie w Polsce. Podchodzi z pełnym profesjonalizmem do swoich zadań i przez cały czas pokazuje nam wysoki poziom pracy. Nowa, dwuletnia umowa to najlepszy z możliwych scenariuszy dla naszej sekcji, by dalej stabilnie kontynuować pracę, która została wykonana. Jak pokazał ostatni sezon, przynosi to efekty – podkreśla Aleksandra Noras, menedżerka sekcji piłki nożnej kobiet GKS-u.

fot: GKS Katowice

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

GKS Katowice

Dodaj komentarz