Szymon Włodarczyk zachęca kibiców. „Ostatnimi meczami pokazaliśmy, że warto zapełnić stadion”

Szymon Włodarczyk zachęca kibiców. „Ostatnimi meczami pokazaliśmy, że warto zapełnić stadion”

Katowicki Sport

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Byliśmy pewni siebie, wiedzieliśmy, po co tu przyjechaliśmy, zdawaliśmy sobie też sprawę z tego, że Pogoń to nie jest łatwy przeciwnik, ale chcieliśmy zrobić wszystko, żeby wygrać ten mecz – powiedział po meczu z Pogonią jeden z jego bohaterów, Szymon Włodarczyk. 

Dla młodzieżowca był to ósmy mecz w wyjściowym składzie Górnika Zabrze. 19-latek ma już na koncie siedem trafień, co czyni go obecnie najskuteczniejszym młodzieżowcem w rozgrywkach, a ponadto jest jednym z najskuteczniejszych Polaków w całej lidze – ex aequo z Bartoszem Nowakiem i Jakubem Łukowskim. 

Koncert w Szczecinie

Ostatni mecz to w wykonaniu zabrzan prawdziwy koncert. Choć po pierwszych 45 minutach wydawało się, że wcale tak kolorowo dla podopiecznych Bartoscha Gaula nie będzie. 

Reklama

Pierwsza połowa była troszkę cięższa, chociaż mogliśmy zdobyć drugą bramkę. Z boiska czuliśmy, że to Pogoń miała przewagę i zasłużenie wyrównała, ale po przerwie zagraliśmy zupełnie inaczej. Chcieliśmy grać piłką, podjąć większe ryzyko i zdobyliśmy trzy bramki – ocenił Włodarczyk w rozmowie z klubową telewizją. 

Ryzyko to opłaciło się. Górnik po przerwie wręcz zdemolował gospodarzy. Do 73. minuty prowadził bowiem 4:1, a jedną z bramek trafił bohater tekstu – Szymon Włodarczyk. 

Zapełnić stadion

Młodzieżowiec nie boi się głośno mówić, o celach w nadchodzących meczach. – Awansować w Pucharze Polski i wygrać w lidze z Miedzią Legnica. Wszystko to jest w naszym zasięgu – przekonuje 19-letni snajper Górnika. 

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Świat należy do młodzieży. Górnik chętnie stawia na młodych

Młodzieżowiec bardzo by chciał, aby w nadchodzącym ligowym meczu publiczność dopisała, w końcu on i jego koledzy robią wszystko, aby kibice w Zabrzu mieli wreszcie powody do radości. 

Ostatnimi meczami pokazaliśmy, że nasza gra może być zachęcająca do tego, by zapełnić stadion tak, jak z Widzewem, kiedy to była wspaniała atmosfera na trybunach. Łapiemy formę, jest coraz lepiej, cieszymy się, że tak to wygląda i mam nadzieję, że z Miedzią będzie tak samo – zakończył. 

Reklama

Co ciekawe, Włodarczyk został wybrany Młodzieżowcem Października. Zabrzański snajper zdobył w poprzednim miesiącu cztery gole w pięciu meczach.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Górnik ZabrzePKO EkstraklasaSzymon Włodarczyk

Dodaj komentarz