Strzelił w Bielsku-Białej, teraz może odebrać nagrodę Puskasa!

Strzelił w Bielsku-Białej, teraz może odebrać nagrodę Puskasa!

FOTO BORYS GOGULSKI / CYFRASPORT

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

W listopadzie minionego roku zakończył się najdłuższy sezon PZU Amp Futbol Ekstraklasy, a jeden z goli, który wówczas padł na stadionie w Bielsku Białej został nominowany do prestiżowej nagrody Puskasa!

Marcin Oleksy, bo nim mowa, ampfutbolista Warty Poznań, został pierwszy w historii polskim piłkarzem nominowanym do prestiżowej nagrody FIFA Puskás Award przyznawanej strzelcom najpiękniejszych goli na gali FIFA BEST Football Awards w Szwajcarii. 

Nominacja dla ampfutbolisty do nagrody FIFA jest czymś wyjątkowym nie tylko dla polskiego środowiska piłkarskiego, ale też dla ampfutbolu na całym świecie. Do tej pory w całej historii konkursu nominowani byli tylko przedstawiciele 11-osobowej „zwykłej” piłki nożnej, a wygrywali go tacy piłkarze, jak Messi, Cristiano Ronaldo, Neymar, Mohamed Salah, czy Zlatan Ibrahimowić” – czytamy w komunikacie od Amp Futbol Polska. 

Reklama

Gol stadiony świata 

Chodzi rzecz jasna o trafienie w meczu Warty Poznań, której barwy reprezentuje bohater tekstu, przeciwko Stali Rzeszów w ramach finałowego turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasy.

Ciężko mi uwierzyć w nominację do nagrody FIFA! To jest niesamowite i jeszcze do mnie nie dociera. – mówi Marcin Oleksy, który przebojem wdarł się najpierw do ampfutbolowej ligi, potem reprezentacji Polski, a teraz na piłkarskie salony FIFA. – Cieszę się z tego wyróżnienia i mam nadzieję, że pomoże ono  w promocji i rozwoju ampfutbolu nie tylko w Polsce, ale i na świecie – dodaje.

Reklama

Z 11 nominowanych w tym roku goli poprzez głosowanie kibiców na stronie FIFA zostanie wybrana finałowa trójka, z której następnie komitet wybierze zwycięzcę. Ogłoszenie zdobywcy nagrody FIFA Puskas Award 2022 odbędzie się 27 lutego podczas Gali FIFA w Zurychu, na której obecni będą najlepsi piłkarze z całego świata.

Głosować można, klikając TUTAJ.

Reklama
Reklama

Inne sporty

Amp Futbol

Dodaj komentarz