Richard Jensen powołany do kadry. Fin zagra ze Szwecją!

Richard Jensen powołany do kadry. Fin zagra ze Szwecją!
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Rozpocznie przygotowania z Górnikiem, ale do Niemiec nie poleci. Uda się bowiem na zgrupowanie swojej reprezentacji. Richard Jensen, bo o nim mowa, znalazł się wśród powołanych do kadry Finlandii. 

Markku Kanerva, selekcjoner reprezentacji Finlandii, ogłosił kadrę na najbliższe zgrupowanie, które rozpocznie się 5 stycznia w portugalskim Algarve. Wśród jego wybrańców znalazło się trzech ekstraklasowiczów – Robert Ivanov, Nilo Maenpaa, a także obrońca Górnika, Richard Jensen. 

W ramach zgrupowania Finlandia ma rozegrać dwa mecze towarzyskie: 9 stycznia ze Szwecją oraz trzy dni później z Estonią. Jak informuje komunikat fińskiej federacji piłkarskiej, Richard Jensen jest w grupie piłkarzy przewidzianej na pierwszy mecz ze Szwecją.

Reklama

Dołączy w Turcji

Górnik w najbliższy wtorek wznawia przygotowania do rundy wiosennej. W piątek 6 stycznia zabrzanie wyjeżdżają do Niemiec na mecz kontrolny oraz turniej towarzyski, zaś 10 stycznia obierają kurs na Belek w Turcji. 

Jak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych kierownik drużyny, Krzysztof Skutnik, Jensen opuści wyjazd za zachodnią granicę, ale dołączy do zespołu Górnika już na zgrupowaniu w Turcji. 

Fin ma za sobą już pięć występów w narodowych barwach – wszystkie rozegrał w ramach dywizji D Ligi Narodów.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Górnik ZabrzePKO EkstraklasaRichard Jensen

Dodaj komentarz