Przykra sytuacja na mistrzostwach Śląska

Przykra sytuacja na  mistrzostwach Śląska
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Na Mistrzostwach Śląska Juniorów Młodszych doszło do przykrej sytuacji.

Na Mistrzostwach Śląska Juniorów Młodszych doszło do przykrej sytuacji. Podczas meczu Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Hemarpol Norwid Częstochowa, trener Norwida zachował się źle. Piotr Lebioda uderzył jednego z zawodników. Został ukarany przez  Wydział Dyscypliny Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Jak informuje:

Wydział Dyscypliny Śląskiego Związku Piłki Siatkowej po przeprowadzeniu postępowania dyscyplinarnego, w czasie którego dokonano analizy materiału wideo oraz wysłuchania stron, w dniu 10 marca 2023 r. wydał decyzję w sprawie wydarzeń mających miejsce w czasie turnieju finałowego Mistrzostw Województwa Śląskiego Juniorów Młodszych.

Reklama

Wydział Dyscypliny w decyzji z dnia 10 marca 2023 r. orzekł, że zachowanie Piotra Lebiody w czasie meczu w dn. 10 lutego 2023 r. Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Hemarpol Norwid Częstochowa polegające za naruszeniu nietykalności cielesnej Zawodnika miało charakter czynnej agresji i za to orzekł wobec Piotra Lebiody:

*karę nagany oraz
*karę okresowego zawieszenia w prawach w wymiarze 5 (pięciu) miesięcy we wszelkich rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, którą to karę warunkowo zawiesza się na okres próby wynoszący 12 (dwanaście) miesięcy

Od niniejszego orzeczenia stronom (Zawodnikowi i Trenerowi) przysługuje odwołanie do Zarządu Śląskiego Związku Piłki Siatkowej w Katowicach.”

Reklama
Reklama

Siatkówka

Dodaj komentarz