Problemy ze stadionem Ruchu Chorzów. Jest komunikat klubu

Problemy ze stadionem Ruchu Chorzów. Jest komunikat klubu

ksruch.com

Reklama
Reklama
Czas 1 min czytania

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chorzowie podjął decyzję o zamknięciu stadionu przy Cichej oraz tamtejszej strefy kibiców.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chorzowie na podstawie najnowszej ekspertyzy przeprowadzonej przez Instytut Techniki Budowlanej oraz wizji lokalnej podjął dziś ustną decyzję o zamknięciu stadionu przy ul. Cichej 6 w Chorzowie. Ma ona związek z koniecznością niezwłocznego demontażu wieży oświetleniowej nr 2, znajdującej się na sektorze nr 1, co ma nastąpić – zgodnie z podjętą decyzją – w ciągu 14 dni.

W związku z powyższym stadion oraz Strefa Kibiców będą niedostępne dla fanów przez kilka najbliższych dni. Z informacji posiadanych przez Klub wynika, że wymagane prace zostaną podjęte niezwłocznie.

Reklama

O postępach prac oraz wpływie zaistniałej sytuacji na możliwość rozegrania pierwszego domowego meczu rundy wiosennej będziemy informować na bieżąco” – czytamy na oficjalnej stronie Ruchu Chorzów. 

Potwierdziły się złe wieści 

O możliwych problemach związanych z grą na swoim obiekcie słychać było już od jakiegoś czasu. Dziś już wiadomo, że na stadionie przy ulicy Cichej należy zdemontować wieżę oświetleniową, a niewykluczone, że to nie ostatnie kłopoty z tym związane. 

To była kolejna ekspertyza masztów oświetleniowych w ostatnich 20 miesiącach. Pęknięcie powstało zatem bardzo niedawno. Tu nie ma przestrzeni do zastanawiania się czy zawahania. Maszt demontujemy, bo tego wymaga bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających stadion – powiedział Jarosław Barteczko, zastępca dyrektora MORiS w Chorzowie, cytowany przez Dziennik Zachodni. 

Reklama

Pierwszy na wiosnę mecz u siebie „Niebiescy” rozegrają 11 lutego z Chrobrym Głogów. Nieoficjalnie wiadomo, że włodarze klubu zamierzają podjąć rozmowy z oficjalnym nadawcą rozgrywek Fortuna 1 Ligi, Polsatem, aby przenieść domowe mecze na godziny południowe. 

Klub nie wyklucza również ewentualności rozgrywania meczów na innym terenie – wg Dziennika Zachodniego zarząd ma już prowadzić rozmowy z samorządami w regionie, aby w razie problemów technicznych i związanych z tym ryzykiem opóźnień, mieć możliwość rozegrania kolejnych spotkań ligowych na stadionie rezerwowym.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Fortuna 1 LigaRuch Chorzów

Dodaj komentarz