Poznaliśmy terminarz spotkań 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Nie brakuje kontrowersji

Poznaliśmy terminarz spotkań 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Nie brakuje kontrowersji
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

W piątek poznali rywali, dziś już wiedzą, kiedy z nimi zagrają. Górnik i Piast poznali terminarz 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. 

Przypomnijmy, że w kolejnej rundzie Fortuna Pucharu Polski Górnik Zabrze pojedzie do Kalisza na mecz z tamtejszym KKS-em. Kaliszanie wyeliminowali w poprzedniej rundzie Olimpię Elbląg 2:0, ale warto przypomnieć, że wcześniej sprawili niemałą sensację, eliminując po rzutach karnych Widzew Łódź. 

Zabrzanie zaś w poprzedniej rundzie pokonali w „Śląskim Klasyku” GKS Katowice 2:1. Dwa gole na wagę awansu zdobył Lukas Podolski.

Reklama

Piast z kolei wybierze się do Łęcznej. Tamtejszy Górnik wyeliminował w 1/16 finału Pucharu Polski ekstraklasowego beniaminka – Koronę Kielce 1:0. Gliwiczanie z kolei pokonali na wyjeździe Stal Mielec 3:0.

Wczesna pora 

Zarówno Górnik, jak i Piast swoje kolejne mecze w ramach kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski rozegrają 8 listopada. Ci pierwsi zagrają o godzinie 14:30, a drudzy trzy godziny później. 

Kibice zabrzan mają prawo być zawiedzeni, że ich ulubieńcy wybiegną na boisko o tak wczesnej porze, choć nie jest to najwcześniejsza pora. Dwa dni później Radomiaka czeka starcie w Zielonej Górze, które zaplanowane jest na godzinę 12. 

Reklama

Choć nie da się ukryć, że pora meczu w Kaliszu jest dość kontrowersyjna. A to dlatego, że kaliszanie są w stanie rozgrywać swoje mecze przy sztucznym świetle, nic nie stało więc na przeszkodzie po stronie klubu, aby mecz można było zaplanować nieco później. 

Cały terminarz spotkań 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Górnik ZabrzePiast GliwicePuchar Polski

Dodaj komentarz