Porażka GKS-u Katowice

Porażka GKS-u Katowice
Reklama
Reklama
Czas 3 min czytania

GKS Katowice przegrał z Widzewem.

Dzień przed meczem w Katowicach komplet wywalczyła Korona Kielce, która w doliczonym czasie gry zgarnęła komplet w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Idealny dla Widzewa byłby w tym spotkaniu remis, ale nie miał na to wpływu. Korona zbliżyła się na punkt i znów trzeba było uciekać.

Widzewiacy od razu przejęli inicjatywę. W swoim stylu długo utrzymywali się przy piłce szukając okazji, by zaskoczyć rywali. Niestety znów brakowało ostatniego podania, zaskoczenia czymś rywali. Ale nie ma sensu się czepiać. Trzeba było cierpliwie czekać. Cierpliwość to było słowo klucz.

Reklama

Dopiero po 15, 20 minutach, gospodarze trochę się otrząsnęli i zaczęli grać odważniej, ale szczerze pisząc, to nie byli w stanie zagrozić Widzewowi. Dopiero w 22. minucie przed dobrą szansą stanął Filip Szymczak, ale strzelił panu Bogu w okno.

Widzew był cierpliwy i się doczekał

Uczciwie trzeba przyznać, że i łodzianie nie mieli wielu okazji pod bramką GKS-u. Z dystansu strzelał Patryk Lipski, ale po rykoszecie piłka wyszła na róg. Próbował głową Dominik Kun, ale też niecelnie. Sporo strzałów i dośrodkowań katowiczanie zwyczajnie blokowali. Ale wróćmy do słowa „cierpliwość” i dołóżmy do tego odrobinę szaleństwa. W 35. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Bartłomiej Pawłowski, który wbiegł w pole karne i mimo interwencji obrońców parł do przodu. Nie zapowiadało się na to, że mu się uda. Tym bardziej, że w końcu upadł na murawę. Wydawało się, że „przyaktorzył”. Sędzia Jacek Małyszek od razu pokazał, że nie da się nabrać, ale… Jest jeszcze VAR. Sprawdzanie tego zdarzenia trwało dobre 5 minuty. Sam arbiter pobiegł do monitora i w końcu zdecydował, że będzie rzut karny. A jednak Pawłowski nie dostanie Oscara. Hubert Sadowski ewidentnie nadepnął widzewiaka i w ten sposób spowodował jego upadek. Do jedenastki podszedł Marek Hanousek i wyprowadził Widzew na prowadzenie, chociaż trzeba przyznać, że bramkarz był bliski odbicia piłki.

Łodzianie do przerwy więc prowadzili. Noty za styl nie mają w tym momencie żadnego znaczenia. To może była gra na trójkę, ale Widzew prowadził i tylko to się liczyło.

Reklama

Potem zasnęliśmy, Obudziły nas zmiany w 69. minucie, bo trener Niedźwiedź chyba też bał się, że zaśnie i wprowadził aż trzech nowych piłkarzy, byśmy się wszyscy przebudzili i chyba przede wszystkim po to, by dać widzewiakom jakiś impuls. Łódzka drużyna prowadziła tylko 1:0, a to zbyt niskie prowadzenie, by już cieszyć się z kompletu punktów. Już cieszyliśmy się, że gra się rozkręci, ale fani GKS-u odpalili „dymy” i sędzia musiał przerwać mecz. Piłkarze poszli do szatni. Jak się okazało, to był dopiero początek. Kibice gospodarzy „bawili” się w najlepsze. Były race rzucane na murawę i bardzo długa przerwa. Wydawało się nawet, że sędzia przerwie mecz i będzie walkower dla Widzewa, ale arbiter jednak nakazał grać dalej. Przerwa trwała chyba – bagatela – ponad 20 minut!

Po wznowieniu gry znów oglądaliśmy słaby mecz. Podskoczyliśmy dopiero w 80. minucie, kiedy przed znakomitą szansą stanął Mateusz Michalski. Niestety bramkarz obronił jego strzał. Szkoda, że Michalski nie uderzał z pierwszej piłki. To chyba byłoby lepsze rozwiązanie.

W odpowiedzi głową strzelał Marcin Urynowicz i było to pierwsze celne uderzenie GKS-u na bramkę Widzewa, ale Ravas bez problemu złapał piłkę.

Reklama

I wtedy pojawił się on

Była 84. minuta, kiedy Patryk Lipski pięknym podaniem „uruchomił” Przemysława Kitę. Ten wygrał pojedynek biegowy z rywalem i z 17 metrów bez namysłu i z powietrza uderzył na bramkę gospodarzy. I trafił idealnie, cudownie, wspaniale. Widzew prowadził 2:0, a Kita został 22. piłkarzem, który w tym sezonie zdobył gola dla łódzkiej drużyny.

GKS Katowice – Widzew Łódź 0:2 (0:1)

0:1 – Hanousek (40., z rzutu karnego)

Reklama

0:2 – Kita (84.)

GKS: Kudła – Jaroszek, Jędrych, Sadowski – Woźniak, Figiel, Stromecki (46. Urynowicz Ż) , Pavlas (74 Wasilewski) – Błąd, Szwedzik (46. Roginić)- Szymczak.

Reklama

Widzew: Ravas – Stępiński, Hanousek Ż, Kreuzriegler Ż – Danielak Ż, Kun, Lipski (87. Nowak), Nunes (69. Gołębiowski) – Terpiłowski (69. Michalski), Pawłowski (58. Hansen) – Guzdek (69. Kita).

fot: GKS Katowice

Reklama

Piłka Nożna

GKS Katowice

Dodaj komentarz