GKS Katowice potępia akty przemocy

GKS Katowice potępia akty przemocy
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

GKS Katowice wydał oświadczenie, w którym potępił zachowanie kiboli.

Podczas meczu GKS-u Katowice z Widzewem, doszło do rozróby. Gospodarze rozpoczęli racowisko, które wymknęło się spod kontroli. W pewnym momencie, zaczęli rzucać racami i innymi przedmiotami w sektor, który zajęli kibice Widzewa. Mecz został przerwany i tylko cud sprawił, że udało się go kontynuować. Władze GKS-u potępiły zachowanie kiboli w specjalnym oświadczeniu:

„W związku z wydarzeniami, do jakich doszło w trakcie meczu GKS Katowice – Widzew Łódź, Klub oświadcza, że kategorycznie potępia wszelkie akty przemocy, w tym ataki fizyczne i niszczenie mienia. Działania takie uznajemy za przestępcze i bezwzględnie się od nich odcinamy.

Reklama

Podkreślamy, że GKS Katowice podjął szeroko zakrojone przygotowania, aby bezpiecznie zorganizować imprezę o charakterze podwyższonego ryzyka z udziałem kibiców drużyny gości. Dzięki skoordynowanej współpracy ze służbami oraz ponadnormatywnemu zaangażowaniu ochrony z góry udało się wyeliminować wiele negatywnych zdarzeń na stadionie i poza nim.

Filozofia przyświecająca dotychczasowym działaniom Klubu zorientowana była na długofalowe budowanie szerokiej społeczności GieKSy, hołdującej zasadom bezpiecznej, sportowej rywalizacji. Wczorajsze działania grupy wandali obracają wniwecz mozolną, wieloletnią pracę nad zmianą wizerunku GKS-u Katowice. Dla władz Klubu jest to jednoznaczny sygnał, że długotrwały proces budowania frekwencji na meczach piłkarskich opierać musi się o jeszcze bardziej zradykalizowane zasady bezpieczeństwa. Tego rodzaju czyny nie mogą zostać bowiem bez reakcji, a ich sprawcy nie powinni pozostać bezkarni.

Wierzymy, że sportowa walka powinna odbywać się wyłącznie na boisku, gdzie ambicja, uczciwość i zaangażowanie dostarczą bez wyjątku każdemu fanowi sportu radości i pozytywnych emocji. Taki też Klub chcemy budować i do takich standardów niezmiennie będziemy dążyć.”

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

GKS Katowice

Dodaj komentarz