Plach na dłużej w Gliwicach! „Piast to najlepszy czas w mojej karierze”

Plach na dłużej w Gliwicach! „Piast to najlepszy czas w mojej karierze”

Biuro Prasowe GKS Piast SA

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Kibice Piasta Gliwice mogą spać spokojnie. Frantiszek Plach przedłużył bowiem umowę z ich ukochanym klubem. Tym samym czołowy golkiper ligi nie odejdzie w najbliższym okienku transferowym. 

30-letni bramkarz prolongował kontrakt z gliwickim klubem do 30 czerwca 2026 roku. Co istotne, w umowie znalazł się zapis o możliwym jej przedłużeniu o kolejny rok. – Czuję się bardzo dobrze i jestem szczęśliwy, że mogłem podpisać nową umowę. Chciałem tutaj zostać i zrobić jeszcze duże sukcesy z Piastem. Nigdy nie powiedziałem, że czas mojej współpracy z Piastem się kończy, a cieszę, że doszliśmy do porozumienia i że ta przygoda będzie trwała dalej – powiedział Plach po podpisaniu nowego kontraktu, cytowany przez oficjalną stronę klubu

Najlepszy czas w karierze

Plach trafił do Piasta w styczniu 2018 roku. Od tego czasu w barwach „Niebiesko-Czerwonych” rozegrał łącznie 157 meczów, w których 57 razy zachowywał czyste konto. Razem z zespołem wywalczył złoty oraz brązowy medal mistrzostw Polski.

Reklama

Dotychczasowy okres w Piaście to najlepszy czas w mojej karierze. Zrobiliśmy mistrzostwo, trzecie miejsce, zostałem najlepszym bramkarzem i wierzę w to, że w kolejnych miesiącach i sezonach nawiążemy do tych najlepszych wyników i wrócimy do czołówki. Nowy kontrakt to dla mnie nowa motywacja. Zostałem, ponieważ jestem przekonany, że pójdziemy w górę tabeli – dodał Słowak.

Ważna sprawa dla klubu i jego kibiców, choć wielu już wyrokowało i uznawało temat za przegrany. Podpisaliśmy umowę z Frantiskiem Plachem i to długoterminową, co tylko stanowi dowód na to, jak wielkim szacunkiem, uznaniem i zaufaniem darzymy się nawzajem. To, co było i to co będzie oznacza gwarancję jakości, bo przecież Fero wielokrotnie i niemal w każdym ze swoich występów pokazywał, jak świetnym jest fachowcem. Mamy dużą satysfakcję ogłaszając tę wiadomość – przekonuje Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

Chętnych nie brakowało 

Słowak miał być rozchwytywany już od dłuższego czasu przez wiele zagranicznych, jak i polskich klubów. Jednym z nich miał być jakiś czas temu Lech Poznań, który rozglądał się za sprawdzonym i pewnym golkiperem. Niemniej jednak 30-latek postanowił przedłużyć umowę i walczyć o najwyższe cele w klubie, w którym czuje się znakomicie.

Reklama

Cieszymy się bardzo z przeprowadzonych rozmów i jej efektów. Sprawa przedłużenia, a tak naprawdę podpisania nowego kontraktu z Frantiskiem Plachem była dla nas priorytetem. Wiemy, jak ważne jest posiadanie w zespole klasowego bramkarza, a nikt nie ma wątpliwości, że Fero takim jest. On sam pokazuje to na boisko, potwierdzają to statystyki, nominacje do nagród oraz powołania do reprezentacji narodowej. Zespół dużo zawdzięcza Plachowi i Plach również wiele zyskał grą w Piaście. Nowy kontrakt to efekt dobrej pracy przez cały okres trwania poprzedniej umowy – zaznaczył Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Reklama

Piłka Nożna

Frantiszek PlachPiast GliwicePKO Ekstraklasa

Dodaj komentarz