Nowe twarze w GKS-ie Tychy

Nowe twarze w GKS-ie Tychy
Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Hokejowy GKS Tychy ciągle się wzmacnia.

Wychowanek MOSM Tychy złożył swój pierwszy podpis pod profesjonalnym kontraktem. Mateusz Kubiaczyk został nowym zawodnikiem pięciokrotnych Mistrzów Polski. 18- letni bramkarz trenuje z zespołem od początku okresu przygotowawczego i był już zgłoszony w ubiegłym sezonie do rozgrywek PHL.

– Po pierwszym tygodniu naszych przygotowań w MOSM Tychy otrzymałem telefon od trenera Kwiatkowskiego, że GKS Tychy chce podpisać ze mną kontrakt. Zawsze chciałem w końcu wylądować w szatni po drugiej stronie lodowiska, pokazać się z dobrej strony i spróbować zaistnieć. W trakcie swojej przygody z hokejem miałem wzloty i upadki, ale się nie poddaje. Od dwóch sezonów staram się grać na dobrym poziomie, pomogły mi w tym na pewno występy w kadrze narodowej i cały czas staram się rozwijać – mówi Mateusz Kubiaczyk, nowy zawodnik GKS Tychy.

Reklama

W ubiegłym sezonie Mateusz Kubiaczyk występował w MOSM Tychy. W MHL rozegrał 12 spotkań. Umowa nowego bramkarza GKS Tychy będzie obowiązywać do 30 kwietnia 2023 roku.

Urodził się w roku, kiedy jego tata świętował pierwsze Mistrzostwo Polski. Teraz on sam chce pisać nową kartę w historii. Karol Sobecki podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z GKS Tychy. Jego umowa będzie obowiązywać przez najbliższy sezon.

– Bardzo jestem szczęśliwy z możliwości podpisania kontraktu, bo daje on mi motywację do dalszej pracy. Będę na pewno walczył o jak najwięcej minut na lodzie. Moim celem jest dobre pokazanie się na treningach i zaistnienie już w spotkaniach ligowych. Kiedy byłem dzieckiem, to chodziłem na mecze GKS Tychy. Pamiętam spotkanie z 2009 roku, kiedy nasz klub wygrał Puchar Polski z Naprzodem Janów. Bardzo mi się podobało jak widziałem mojego tatę na lodzie i jak dumnie reprezentował klub – mówi nowy zawodnik GKS Tychy, Karol Sobecki.

Reklama

16- letni obrońca ma już za sobą debiut w protokole meczowym pierwszego zespołu. Karol Sobecki pojechał bowiem do Jastrzębia na mecz o brązowy medal, ale na lodzie ostatecznie się nie pojawił. W ubiegłym sezonie występował w zespołach MOSM Tychy. W pierwszej lidze rozegrał 25 spotkań. Zdobył w nich 3 bramki i zanotował 3 asysty. Obrońca ma za sobą również grę w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata U18 IB.

Czwarty tydzień przygotowań dobiega końca. Hokeiści GKS Tychy z wyjazdem na lód będą musieli jeszcze trochę poczekać, ale poznali już swoich sparingpartnerów. Tyszanie w okresie przygotowawczym rozegrają pięć spotkań kontrolnych oraz tradycyjnie wyjadą na turniej do Zwolenia, gdzie czekają na nich kolejne trzy mecze.

Sparingowy maraton podopieczni Andrieja Siodrenki rozpoczną 9 sierpnia od meczu z Ciarko STS Sanok. Trzy dni później zmierzą się z aktualnym Mistrzem Polski, GKS Katowice. Następnie wyjadą na Memoriał Pavla Zábojníka i za naszą południową granicą rozegrają kolejne trzy spotkania.

Reklama

Po słowackim turnieju trójkolorowi ponownie zmierzą się z GKS-em Katowice i Ciarko STS Sanok. Próba generalna czeka na nich 2 września. Ich rywalem będzie KH Energa Toruń.

fot: GKS Tychy

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

GKS Tychy

Dodaj komentarz