Na co stać GKS Tychy?

Na co stać GKS Tychy?

2022.06.13 Tychy Pilka nozna Fortuna 1 Liga sezon 2022/2023 Pierwszy trening pilkarzy GKS Tychy N/z {persons} Foto Lukasz Sobala / PressFocus 2022.06.13 Tychy Football Polish Fortuna First League season 2022/2023 Pierwszy trening pilkarzy GKS Tychy {persons} Credit: Lukasz Sobala / PressFocus

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

GKS Tychy rozpoczął treningi.

Ciężka praca, dyscyplina i koncentracja. To wszystko ma dominować w pierwszych tygodniach przygotowań. Dziś po południu piłkarze GKS Tychy spotkali się na inauguracyjnych zajęciach przed startem nowego sezonu. Po oficjalnej prezentacji sztabu szkoleniowego w szatni, głos zabrał prezes, Leszek Bartnicki, a następnie trener, Dominik Nowak.

– Nie możemy być klubem i zespołem, który będzie przechodził z meczu na mecz i mówił, że jest fajnie, bo jesteśmy w Tychach i mamy piękny stadion. Tak na pewno nie będzie! Ten obiekt trzeba zapełnić. Przede wszystkim przez pracę zawodników i zaangażowanie sztabu szkoleniowego. Dla mnie każda jednostka będzie niezwykle istotna. Każdy wylany pot pomoże, ale musimy od siebie wymagać koncentracji i mieć w sobie emocje. To jest piłka nożna i każdy Wam powie, że uprawiacie najpiękniejszy zawód na świecie. Ten zawód jest jeszcze piękniejszy jak osiągacie sukces. Ten zespół stać na to! Ja w to głęboko wierzę – mówił zawodnikom w szatni trener GKS Tychy, Dominik Nowak.

Pierwszy krok do celu tyszanie postawili dziś w samo południe. Po trzech tygodniach przerwy na zawodników czekała półtoragodzinna jednostka treningowa. W sumie w zajęciach wzięło udział 22 zawodników.

– Pierwszy tydzień będzie miał charakter wprowadzający, ale już z elementami motorycznymi. We wtorek czekają nas badania i one wskażą elementy nad którymi będziemy musieli mocniej popracować. W najbliższych dniach będziemy korzystali z możliwości przetestowania kilku zawodników. Wiadomo, że drugi zespół gra o awans i to również musimy wziąć pod uwagę. Kolejne dwa tygodnie czeka nas naprawdę ciężka praca. Zajęcia praktycznie dwa razy dziennie będą normą, ale to jest jedyna droga. Będziemy cierpieć, ale to pomoże nam w dobrym przygotowaniu – dodaje trener GKS Tychy.

Już dziś sztab szkoleniowy przyglądał się nowemu napastnikowi. Na testach w klubie przebywa obecnie reprezentant Erytrei. 27- letni Ezana Kahsay w bieżących rozgrywkach  w barwach trzecioligowej Chełmianki Chełm zdobył 16 bramek.

Kadra GKS Tychy na pierwszym treningu przed startem nowego sezonu:

Bramkarze: Konrad Jałocha, Adrian Odyjewski, Kacper Dana, Stanisław Czarnogłowski

Obrońcy: Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Krzysztof Wołkowicz, Kamil Szymura, Dominik Połap

Pomocnicy: Dorian Orliński, Krzysztof Machowski, Wiktor Żytek, Natan Dzięgielewski, Kamil Kargulewicz, Marcin Kozina, Mateusz Czyżycki, Aleksander Biegański, Michał Ploch

Napastnicy: Daniel Rumin, Gracjan Jaroch, Tomáš Malec, Ezana Kahsay.

Reklama

fot: GKS Tychy

Reklama

Piłka Nożna

GKS Tychy

Dodaj komentarz