Napastnik dołączył do GKS-u Tychy

Napastnik dołączył do GKS-u Tychy

2022.06.21 Tychy Pilka nozna Fortuna 1 Liga sezon 2022/2023 Patryk Mikita nowym pilkarzem GKS Tychy N/z {persons} Foto Lukasz Sobala / PressFocus 2022.06.21 Tychy Football Polish Fortuna First League season 2022/2023 Patryk Mikita nowym pilkarzem GKS Tychy {persons} Credit: Lukasz Sobala / PressFocus

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Patryk Mikita został nowym piłkarzem GKS-u Tychy.

Kolejnym piłkarzem, który wzmocnił GKS Tychy przed startem sezonu 2022/23 Fortuna 1 Ligi jest Patryk Mikita. 28-letni napastnik występujący ostatnio w Stomilu Olsztyn, podpisał z tyskim klubem kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Mikita grał w europejskich pucharach

Wychowanek Polonii Warszawa urodził się 28 grudnia 1993 roku. Większość juniorskiej kariery spędził jednak w warszawskiej Agrykoli, gdzie został wypatrzony i wykupiony przez Legię. W stołecznym klubie spędził półtora roku, a w rundzie jesiennej sezonu 2013/14 był członkiem zespołu, który zdobył mistrzostwo Polski oraz występował w eliminacjach Ligi Mistrzów i fazie grupowej Ligi Europy.

Reklama

– Po prawie sześciu latach ponownie spotykamy się w jednym klubie. Patryk to uniwersalny zawodnik, mogący występować na skrzydłach i jako wysunięty lub „podwieszony” napastnik. Potrafi zdobywać bramki i kreować okazje partnerom z drużyny. Ma już spore doświadczenie ale nadal stawia przed sobą ambitne cele sportowe. Mam nadzieję, że swoje umiejętności zaprezentuje w barwach GKS-u Tychy i wspólnie będziemy się cieszyć ze zwycięstw naszej drużyny – mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Solidne występy Mikity

W ciągu kilku ostatnich sezonów mierzący 185 cm zawodnik wyrobił sobie solidną markę na pierwszoligowych boiskach. Reprezentował m.in. barwy Chojniczanki Chojnice i Radomiaka Radom, gdzie w sezonie 2019/20 strzelił 14 bramek. Minione rozgrywki spędził natomiast w innym pierwszoligowcu, Stomilu Olsztyn. W 33. spotkaniach Fortuna 1 Ligi zdobył 11 goli i zaliczył 6 asyst.

Czytaj również: Hiszpański pomocnik w GKS-ie Tychy.

Reklama

Kilka dni temu Mikita rozwiązał kontrakt ze spadkowiczem Fortuna 1 Ligi, dlatego do Tychów trafia jako wolny zawodnik.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

GKS Tychy

Dodaj komentarz