Mecz na szczycie. Ruch Chorzów zrówna się z liderem?

Mecz na szczycie. Ruch Chorzów zrówna się z liderem?

Fot. Tomasz Stefanik / ksruch.com

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Ruch Chorzów rozegra dzisiaj arcyważne spotkanie dla układu w górnej części tabeli Fortuna 1 Ligi. Podopieczni Jarosława Skrobacza na rozpoczęcie weekendu zmierzą się z Puszczą Niepołomice.

Arcyważne spotkanie dla obydwu ekip

Ruch Chorzów to beniaminek Fortuna 1 Ligi, ale klubowi z ul. Cichej nie przeszkadza to być jednym z głównych kandydatów do wygrania rozgrywek na zapleczu PKO Ekstraklasy. Chorzowianie po 19 meczach mają na koncie 35 punktów, a do lidera, którym jest ŁKS Łódź tracą jedynie trzy oczka.

Na rozpoczęcie ligowej rywalizacji w 2023 roku Ruch zagrał przed własnymi kibicami z Chrobrym Głogów, który także ma duże nadzieje na uzyskanie w tym sezonie promocji do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. Podopieczni Jarosława Skrobacza wyszarpali komplet punktów dzięki skutecznie egzekwowanej „jedenastce” Tomasza Foszmańczyka w 98. minucie spotkania przeciwko głogowianom. Pozwoliło to zbliżyć się do ŁKS-u na odległość trzech punktów po tym, jak łodzianie zgubili dwa oczka w meczu z GKS-em Tychy.

Reklama

Puszcza Niepołomice to na pewno rewelacja tego sezonu w Fortuna 1 Lidze. Najbliżsi rywale Ruchu całkiem długo zasiadali na fotelu lidera, ale słabsza końcówka rundy jesiennej zadecydowała o tym, że to wspomniany ŁKS przezimował na szczycie ligowej stawki. Niepołomiczanie nie najlepiej także weszli w 2023 rok. W pierwszy spotkaniu przed tygodniem Puszcza uległa na na Podkarpaciu Stali Rzeszów 0:1 i została zepchnięta z drugiego miejsca przez… Ruch Chorzów.

Ruch spotkał się z Puszczą przy Cichej w 3. kolejce bieżącego sezonu. Wówczas  po golach Przemysława Szura i Kacpra Michalskiego „Niebiescy” wygrali 2:0.

Puszcza Niepołomice – Ruch Chorzów / piątek, 17 lutego, godz. 20:30 / Stadion Miejski w Niepołomicach

CZYTAJ TAKŻE>>>Ruch wiceliderem! „Każdy chce grać przy pełnych trybunach”

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Fortuna 1 LigaRuch Chorzów

Dodaj komentarz