Libero na dłużej w Jastrzębskim Węglu

Libero na dłużej w Jastrzębskim Węglu
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Jakub Popiwczak przedłużył kontrakt z Jastrzębskim Węglem.

– Dziesięć lat minęło, ale razem dobijemy do „trzynastki”, bo zostaję tutaj na trzy lata. W Jastrzębiu, w Jastrzębskim Węglu, w tym fantastycznym klubie, który stał się częścią mojego życia – stwierdza Jakub Popiwczak, zwracając się do kibiców.

W październiku 2021 roku zawodnik rozpoczął swój dziesiąty sezon w barwach Jastrzębskiego Węgla. W tym czasie wywalczył z klubem cztery brązowe medale PlusLigi (2013, 2014, 2017, 2019) oraz brąz Ligi Mistrzów (2014). Jest również mistrzem Polski juniorów (2015) oraz triumfatorem Młodej Ligi z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla (2016). Od 2015 roku jest podstawowym libero drużyny.

Reklama

26-letni Popiwczak pochodzi z Legnicy. W rodzinnym mieście stawiał pierwsze siatkarskie kroki, a jego macierzystym klubem był miejscowy Ikar. Stamtąd został wypożyczony do Spartakusa Jawor. W 2012 roku trafił do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla i w tym samym roku jako szesnastolatek zadebiutował w PlusLidze.

fot: Jastrzębski Węgiel

Sytuację tę wymusiła kontuzja podstawowego libero drużyny Damiana Wojtaszka. Popiwczak zadebiutował w rzeszowskiej hali na Podpromiu w meczu przeciwko Asseco Resovii i spisał się w tym spotkaniu znakomicie. Następnie został na stałe włączony do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla. Jak sam przyznaje, że Jastrzębskim Węglu spędził niemal połowę swojego życia.

Reklama
Reklama

Siatkówka

Jastrzębski Węgiel

Dodaj komentarz