Kolejne wzmocnienie GKS-u Jastrzębie

Kolejne wzmocnienie GKS-u Jastrzębie
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Kolejnym zimowym wzmocnieniem GKS-u Jastrzębie jest Marek Fabry, który przenosi się do Jastrzębia-Zdroju na zasadzie transferu definitywnego z Dukli Praga. 23-letni słowacki napastnik związał się z klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2022 roku z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Marek Fabry jest wychowankiem zespołu FC Nitra, w barwach którego dwukrotnie był najlepszym strzelcem rozgrywek młodzieżowych na Słowacji, a także wystąpił w młodzieżowej Lidze Mistrzów, gdzie w siedmiu meczach zdobył trzy gole. W seniorskim zespole z Nitry zagrał w 39 meczach, notując 8 goli i 4 asysty.

– Cieszę się, że dołączam do GKS-u Jastrzębie. Mam nadzieję, że razem z drużyną będziemy się dobrze prezentować w rundzie wiosennej, a ja pomogę zespołowi zdobywając bramki i asystując kolegom – powiedział napastnik tuż po podpisaniu kontraktu.

– Zdaję sobie sprawę, że czeka nas trudne zadanie, ale wierzę, że dzięki ciężkiej pracy będziemy wygrywać i cel, jakim jest utrzymanie na zapleczu ekstraklasy, zostanie osiągnięty.

– Moje mocne strony? Uważam, że potrafię dobrze grać głową, w czym pomaga mi mój wzrost, ale dobrze się czuję także w pojedynkach na ziemi. Oprócz tego wskazałbym też na uderzenie oraz umiejętność rozegrania akcji z partnerami z zespołu – kończy Marek Fabry.

Reklama

W ostatnim czasie mierzący 192 cm wzrostu środkowy napastnik występował na zapleczu czeskiej ekstraklasy w Dukli Praga. W sumie w drużynie ze stolicy Czech wystąpił w 53 meczach, w których zdobył 11 goli, przy kolejnych czterech asystując. Ma na swoim koncie także trzy mecze w reprezentacji Słowacji do lat 21.

fot: GKS Jastrzębie

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

GKS Jastrzębie

Dodaj komentarz