Komplet śląskich plusligowców w ćwierćfinale Pucharu Polski

Komplet śląskich plusligowców w ćwierćfinale Pucharu Polski

Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle / źródło: plusliga.pl

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Jastrzębski Węgiel, Aluron CMC Warta Zawiercie i GKS Katowice bez straty seta przebrnęły drugą rundę rozgrywek siatkarskiego Tauron Pucharu Polski.

Mecze bez historii

Wszystkie trzy zespoły bez problemów zameldowały się w kolejnej fazie rozgrywek, wygrywając swoje spotkania z rywalami z Tauron 1. Ligi pewnie 3:0. GKS Katowice odprawił z kwitkiem Mickiewicza Kluczbork, Aluron CMC Warta Polski Cukier Avię Świdnik, a Jastrzębski Węgiel Legię Warszawa.

Reklama

Hity w kolejnej fazie

Dużo ciekawiej powinno być w ćwierćfinałach. Tam po tej samej stronie drabinki są zawiercianie, którzy zmierzą się ze zwycięzcą pary PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów i aktualny mistrz Polski z Jastrzębia, który znów zagra w stolicy, ale tym razem z bardzo silnym Projektem Warszawa. Jeśli drużyny ze Śląska wygrają swoje mecze, w półfinale dojdzie do regionalnych derbów.

GKS Katowice w najlepszej czwórce?

Reklama

Teoretycznie łatwiejsze zadanie w 1/4 Tauron Pucharu Polski czeka katowiczan. Zagrają oni na wyjeździe, ale z niżej sklasyfikowanym w PlusLidze Treflem Gdańsk. Jeśli przejdą tę przeszkodę, na ich drodze stanie najprawdopodobniej aktualny lider tabeli i zwycięzca ostatniej edycji Ligi Mistrzów – Grupa Azory ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który powinien poradzić sobie wcześniej ze Stalą Nysa.

Mecze ćwierćfinałowe krajowego pucharu wstępnie zaplanowano na pierwszy tydzień lutego.

Reklama
Reklama

Siatkówka

Aluron CMC Warta ZawiercieGKS Katowice SiatkówkaJastrzębski Węgiel

Dodaj komentarz