Jakub Tecław piłkarzem GKS-u Tychy

Jakub Tecław piłkarzem GKS-u Tychy
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Piłkarz Stomilu Olsztyn Jakub Tecław trafia na zasadzie definitywnego transferu do GKS-u Tychy. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

23-letni środkowy obrońca w rundzie jesiennej był niekwestionowanym liderem zespołu, kilkukrotnie występując z opaską kapitana drugoligowca. Rozegrał wszystkie 19 spotkań, trafiając do bramki ośmiokrotnie. W grudniu został nawet wybrany piłkarzem roku województwa warmińsko-mazurskiego.

Kuba był w rundzie jesiennej najlepszym stoperem 2. Ligi, a oprócz wywiązywania się z zadań obronnych został też najskuteczniejszym strzelcem drużyny. W swojej dotychczasowej karierze wiele meczów rozegrał również jako defensywny pomocnik. W naszym zespole ma podnieść poziom rywalizacji na obu tych pozycjach. Dysponuje imponującymi warunkami fizycznymi, a przy tym jest dobrze wyszkolony technicznie. Z powodzeniem wprowadza piłkę, posiada dokładny przerzut i potrafi groźnie strzelić z dystansu oraz wykorzystać swój wzrost przy stałych fragmentach” – charakteryzuje nowego zawodnika Trójkolorowych Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Po 18 kolejkach 1. ligi GKS Tychy zajmuje 11. miejsce z dorobkiem 23 punktów.

Reklama

Piłkarze zaplecza ekstraklasy wrócą na ligowe boiska po zimowej przerwie 11-12 lutego.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

GKS Tychy

Dodaj komentarz