Gwiazda GKS Katowice na muralu

Gwiazda GKS Katowice na muralu
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Najlepszy piłkarz w historii GKS-u Katowice doczekał się swojego muralu.

Jan Furtok to niewątpliwie najlepszy zawodnik w historii GKS-u Katowice. Napastnik grał w seniorach „Gieksy” od 1979 do 1987 roku, po czym wyjechał zagranicę. GKS Katowice był w latach osiemdziesiątych topową drużyną, ale nie udało się im wywalczyć mistrzostwa Polski z Furtokiem w składzie. W 1986 roku drużyna z Bukowej zdobyła Puchar Polski. Furtok uważany był wtedy za jednego z najlepszych napastników w Polsce. Kibicom imponowała jego szybkość, waleczność i technika. Dla GKS-u Katowice strzelił 85 goli w 209 meczach ligowych. Po karierze piłkarskiej przez długi czas był prezesem Gieksy.

Gwiazda GKS-u Katowice upamiętniona na muralu.

Kibice GKS-u Katowice ze stowarzyszenia SK 1964 podjęli starania, żeby gwiazda ich drużyny została upamiętniona. W samym centrum miasta na ulicy Granicznej powstał mural przedstawiający Jana Furtoka. Krzysztof Pieczyński, radny miejski:

Reklama

Pomysł powstał rok temu, przedstawili mi go kibice ze stowarzyszenia. Kiedyś Jan Furtok był moim idolem, teraz jest przyjacielem. Zgłosiłem się z tym pomysłem do prezydenta miasta Marcina Krupy. Od razu wyraził aprobatę.

Impreza, na której nastąpi odsłonięcie muralu już wkrótce.

Fot: GKS Katowice

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Dodaj komentarz