Górnik Zabrze ma sponsora głównego, a GKS Katowice partnera technicznego.

Górnik Zabrze ma sponsora głównego, a GKS Katowice partnera technicznego.
Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Górnik Zabrze ogłosił, że sponsorem głównym klubu została firma Superbet. Partnerem technicznym GKS-u Katowice została marka Hummel.

Górnik Zabrze ma sponsora głównego. Została nim firma Superbet. Najważniejsze dla kibiców będzie, że logo bukmachera znalazło się z tyłu koszulek pod numerami piłkarzy. Dzięki temu estetyka trykotów Górnika zostanie zachowana. Superbet zaczyna współpracę od wyjścia naprzeciw kibiców. Przypominamy, że kilka tygodni temu, sympatycy Lecha Poznań zbojkotowali zakłady bukmacherskie STS, za to że nie zgodziły się na zmianę czcionki w swoim logo na złotą, nawet na tak wyjątkowej koszulce jak model wydany na stulecie klubu.

Partnerem technicznym GKS-u Katowice została marka Hummel.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym:

W sezonie 2021/2022 partnerem technicznym wielosekcyjnego GKS-u Katowice będzie duńska marka hummel.


Na mocy podpisanej umowy sportowcy reprezentujący wszystkie sekcje sportowe GieKSy, czyli piłkarki, piłkarze, siatkarze i hokeiści będą w nadchodzących rozgrywkach występowali, ale także trenowali w sprzęcie wyprodukowanym przez hummel. Nowy partner techniczny został wybrany w drodze postępowania przetargowego.

– Cieszymy się z nawiązania współpracy z GKS-em Katowice. To nie tylko utytułowany klub, ale przede wszystkim rozpoznawalna marka na sportowej mapie Polski Wspólnie możemy zrobić wiele ciekawych projektów. Hummel zawsze jest otwarty na niekonwencjonalne działania, takie jak limitowane serie koszulek nawiązujące do historii klubu, czy wspieranie najwierniejszych kibiców – powiedział Andrzej Zając, Dyrektor Handlowy hummel.

Dla piłkarzy GieKSy, którzy rozpoczynają 31 lipca sezon w Fortuna 1 Lidze, hummel już przygotował nowe komplety koszulek. Dzięki nawiązanej współpracy za kilka tygodni zaprezentujemy dodatkowy komplet strojów, przygotowany specjalnie na potrzeby GKS-u. Wszystkie koszulki dostępne będą dla kibiców w sklepie „Blaszok”.

Dodajmy, że oficjalnym dostawcą sprzętu oraz odzieży sportowej do Klubu będzie firma AMH 365 Sport, licencjonowany dystrybutor marki hummel w Polsce.


Hummel duńska marka, założona w 1923 roku, znana jest z produkcji innowacyjnej i wytrzymałej odzieży, a także obuwia i akcesoriów sportowych. Marka od wielu lat obecna jest w Polsce w różnych dyscyplinach, w tym w piłce ręcznej, piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, tenisie, czy pięcioboju nowoczesnym. Dla marki hummel sport to coś więcej niż tylko aktywność fizyczna. To międzynarodowy język, który burzy podziały polityczne, rasowe, kulturalne i religijne. Dlatego motto marki jest niezmienne od lat i brzmi „Zmieniamy świat przez sport”. Hummel od lat przykłada ogromną wagę do o zrównoważonego rozwoju. Już w 2011 roku marka zaprezentowała kolekcję odzieży powstałej z przetworzonych plastikowych butelek. W strojach tych reprezentacja Polski w Piłce Ręcznej wystąpiła na Mistrzostwach Świata. W tegorocznej ofercie duńskiej firmy pojawią się produkty z bawełny organicznej i poliestru pochodzącego z recyclingu.

Reklama

Co ciekawe Hummel ubiera też piłkarzy Górnika Zabrze. Kibice obu klubów żyją ze sobą w zgodzie i chętnie odwiedzają się na meczach.

Fot: GKS Katowice

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

GKS KatowiceGórnik Zabrze

Dodaj komentarz