Górnik powalczy o punkty z sąsiadem w tabeli

Górnik powalczy o punkty z sąsiadem w tabeli

Lukas Podolski z Górnika Zabrze / fot. Dariusz Hermiersz, gornikzabrze.pl

Reklama
Reklama
Czas 3 min czytania

Najbliższym ligowym rywalem Górnika będzie Zagłębie Lubin, które zdobyło w tym sezonie tyle samo punktów co zabrzanie, ale potrzebowało na to jeden mecz więcej.

Duża szansa dla Górnika, ale dla Zagłębia też…

1 października w Zabrzu faworyta wskazać łatwo nie będzie. Jedną pozycję wyżej w tabeli jest Górnik (10.), dzięki dodatniemu bilansowi bramkowemu, ale oprócz podopiecznych Bartoscha Gaula i ich najbliższego rywala z Lubina, jeszcze 3 inne zespoły uzbierały dotychczas 13 ligowych oczek (pozycje od 9. do 13.). Co ciekawe, tabela jest w środku tak spłaszczona, że każdy z tej piątki może po najbliższym weekendzie awansować nawet na 5. lokatę, łapiąc bezpośredni kontakt ze ścisłą czołówką.

Reklama

Czy z okazji skorzysta Górnik? Teoretycznie ekipa ze Śląska ma wszystkie atuty we własnych rękach. Gra u siebie, gdzie może liczyć na jedną z wyższych frekwencji w całej lidze. Od 5 spotkań jest niepokonana, a ostatni mecz wygrała, więc i forma sportowa daje nadzieję na korzystny rezultat. Co więcej, w przerwie reprezentacyjnej zabrzanie wzmocnili się doświadczonym Emilem Bergstromem. Szwed jest obrońcą, a to dziurawa defensywa była dotychczas największą bolączką zespołu.

Sobotni rywal to jednak zespół niewygodny. Na wyjazdach gra dość bezkompromisowo. Zremisował tylko jeden z pięciu meczów, 2 razy wygrywając i 2 razy przegrywając. Zespół Piotra Stokowca ma za sobą trzy kolejne mecze bez porażki, a w ostatniej serii spotkań pokonał rewelację początku sezonu – Wisłę Płock. W Zabrzu skóry tanio więc nie sprzeda. Wręcz przeciwnie, również powinien mieć apetyt na wygraną i spory awans w tabeli.

Lepsze notowania Górnika, ale boisko zweryfikuje

Faworytem ekspertów będzie jednak Górnik. Jego zwycięstwo analitycy Noblebet wyceniają na 2.3, a wygraną gości na 3.4 (remis w meczu to kurs 3.7, ale remis do przerwy to 2.25). Różnice nie są na tyle duże, by mówić o pewniaku, ale gospodarzom przypisuje się większe szanse na 3 punkty. Trzeba będzie się na pewno napracować, bo bukmacher przewiduje, że gole zdobywać będą tego dnia oba zespoły (TAK – 1.65, NIE – 2.15), a kurs powyżej 2.0 bramek wyceniony został na dość niskie 1.4.

Reklama

Mając powyższe na uwadze, warto przyjrzeć się ofercie kursów mieszanych od Noblebet, np. „Górnik Zabrze wygra & obie drużyny strzelą gola” (TAK – 4.0). Ale ciekawie prezentują się również inne propozycje z tej puli, jak: „Lukas Podolski strzeli gola & powyżej 3.5 kartki” (TAK – 3.8), „Powyżej 1.5 gola & powyżej 7.5 rzutów rożnych” (TAK – 1.55) czy „Szymon Wlodarczyk strzeli gola & Górnik Zabrze wygra” (TAK – 3.7).

Pełna oferta Noblebet na mecz Górnik – Zagłębie to ponad 100 kursów (SPRAWDŹ I WEJDŹ DO GRY). Bukmacher przygotował też ofertę specjalną dla nowych graczy, dzięki której zdobyć można nawet 2500 zł powitalnego bonusu (SZCZEGÓŁY PROMOCJI).

Polski Bukmacher Sp. z o.o. organizujący zakłady wzajemne – bukmacherskie na stronie noblebet.pl posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych w Internecie. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem. Zakaz wstępu na stronę internetową i uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia.

Reklama

***

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin / sobota 1 października 2022 r., godz. 15:00

Reklama
Reklama

Piłka NożnaTyper

Górnik ZabrzeNoblebetPKO Ekstraklasa

Dodaj komentarz