GKS Tychy rozpoczyna przygotowania

GKS Tychy rozpoczyna przygotowania

2021.08.13 Tychy Pilka nozna Fortuna 1 Liga sezon 2021/2022 GKS Tychy - Miedz Legnica N/z Emocje reakcja Kamil Szymura Foto Lukasz Sobala / PressFocus 2021.08.13 Tychy Football Polish Fortuna First League season 2021/2022 GKS Tychy - Miedz Legnica Emocje reakcja Kamil Szymura Credit: Lukasz Sobala / PressFocus

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Piłkarze GKS-u Tychy zaczynają przygotowania do piłkarskiej wiosny. Przed nimi sparing z Legią i Ruchem Chorzów.

Choć piłkarze GKS Tychy nie biorą udziału w Mistrzostwach Świata, to właśnie rozgrywki w Katarze zdominowały termin zimowych przygotowań. W ostatnich latach przed przerwą świąteczno-noworoczną zawodnicy otrzymywali wolne i realizowali indywidualne rozpiski. Teraz jednak z uwagi na szybsze zakończenie ligowych zmagań podopieczni Dominika Nowaka już w poniedziałek pojawią się na boisku.

– W trakcie przerwy będziemy pracowali nad wieloma elementami. Mam tutaj na myśli kwestie mentalne, charakterologiczne, ale i sporo elementów taktycznych. Na pewno musimy poprawić szybkość gry i umiejętność gry wysokim pressingiem. Widać, że drużyna w tym aspekcie nie jest wystarczająco silna. Dopiero jak traciliśmy bramkę, to było widać, że idziemy do przodu i chcemy odebrać piłkę. Jak wynik jest bezpieczny to kalkulujemy i nawet widać to na treningach. To wymaga intensywności, dlatego duży nacisk położymy również na motorykę. Będzie ciężko i intensywnie. – zapewnia Dominik Nowak, trener GKS Tychy.

Reklama

Mocne przygotowania tyszan

Pierwszy etap ciężkiej pracy rozpocznie się 28 listopada i dobiegnie końca 9 grudnia. W tym czasie tyszanie będą trenowali codziennie i z reguły rano oraz popołudniu. Na „Trójkolorowych” będzie czekała wizyta na boisku, a następnie na siłowni.

– Potrzebujemy powrotu tych, którzy wracają do pełni sił i mogą znowu stać się częścią naszej drużyny. Myślimy o wzmocnieniach. Musi być większa rywalizacja, bo tylko tą drogą można podążać myśląc o rozwoju zespołu. Jeżeli będzie rywalizacja jeden na jednego na poszczególnych pozycjach, to po pierwsze usprawni to sam proces treningowy, a po drugie wzmocni naszą siłę. – dodaje szkoleniowiec GKS Tychy.

W tym roku tyszanie rozegrają jeszcze dwa mecze kontrolne – z Legią Warszawa i Ruchem Chorzów.

Reklama

Plan przygotowań GKS-u Tychy do rundy wiosennej – etap I:

28 listopada – powrót do treningów, 10:30 (sztuczne boisko przy Stadionie Miejskim)
5 grudnia (poniedziałek), godz. 13:00 – sparing z Legią Warszawa (Legia Training Center)
9 grudnia (piątek), godz. 11:00 – sparing z Ruchem Chorzów
10 grudnia – 3 stycznia – przerwa świąteczno-noworoczna
4 stycznia – początek okresu przygotowawczego do rundy wiosennej

Reklama

Piłka Nożna

GKS Tychy

Dodaj komentarz