GieKSa po raz kolejny wzięła udział w Szlachetnej Paczce!

GieKSa po raz kolejny wzięła udział w Szlachetnej Paczce!

gkskatowice.eu

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Wielosekcyjna GieKSa dołączyła do akcji Szlachetna Paczka. Tym razem katowiczanie pomogli pięcioosobowej rodzinie Pana Tomasza i Pani Anny. 

Za zebrane środki finansowe, wraz z przedstawicielami czterech drużyn GKS-u mogliśmy udać się na zakupy w Centrum Handlowym 3 Stawy. W rolę kupujących wcielili się piłkarki Małgorzata Lichwa, Zofia Tuszyńska i Patrycja Kozarzewska, piłkarze Adrian Błąd i Bartosz Jaroszek, siatkarze Jakub Lewandowski oraz Wiktor Mielczarek oraz hokeiści Bartosz Fraszko i Mateusz Bepierszcz. 

Dzięki wspólnym wysiłkom mogliśmy kupić wiele niezbędnych rzeczy, m.in. łóżko, ubrania dla dzieci oraz sprzęt AGD. Zadbaliśmy również o to, by przez zimę w domu rodziny było ciepło. Mamy nadzieję, że to wszystko sprawi, że święta w domu pani Anny i pana Tomasza będą spokojniejsze” – czytamy na oficjalnej stronie GKS-u Katowice. 

Reklama

Poskromić wilgoć

Katowiczanie pomagają w tym roku rodzinie Pana Tomasza oraz Pani Anny.

– „Mieszkanie w które przyszło inwestować rodzinie generowało duże koszty. Pojawiły się problemy z ogrzewaniem i pojawiającą się wilgocią, co mogło spowodować problemy zdrowotne o podłożu astmatycznym u najstarszej córki Oliwii. To główne powody dla których ich obecne finanse są w tak fatalnym stanie. Codzienność jest zbiorem obowiązków takich jak praca, szkoła i przedszkole. Jest to także walka z koniecznością radzenia sobie z bieżącymi trudnościami, zaciągniętymi zobowiązaniami finansowymi. 

– Pan Tomasz pracuje w systemie 3 zmianowym jako operator wózka widłowego, a każdy swój wolny czas poświęca na walkę z wilgocią i z grzybem, pojawiającym się na ścianach mieszkania. Pani Anna opiekuje się trójką dzieci (10, 7 i 3 lata), a dodatkowo, aby mieć szanse na spłatę zobowiązań, pracuje na 3/4 etatu w sklepie jako sprzedawca. Najstarsza z rodzeństwa Oliwia jest bardzo dużym wsparciem dla rodziny, gdyż to ona odbiera młodsze rodzeństwo ze szkoły i opiekuje się nimi do czasu powrotu rodziców. 

Reklama

– Jagoda jest bardzo dobrą uczennicą, niestety miała poważne problemy stomatologiczne, na które rodzina przeznaczyła sporą część zaciągniętego kredytu. Łączny przychody rodziny wynoszą 7917 zł, po odliczeniu kosztów utrzymania (w tym kredytów) 4705 zł, dochód na jednego członka rodziny to 642 zł” – dowiadujemy się na oficjalnej stronie klubu. 

Reklama

Piłka Nożna

GKS Katowice

Dodaj komentarz