Dariusz Dudek wybrał kapitana Zagłębia Sosnowiec

Dariusz Dudek wybrał kapitana Zagłębia Sosnowiec
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Dariusz Dudek, trener Zagłębia Sosnowiec, w rozmowie z portalem zaglebie.eu ujawnił, kto będzie kapitanem dwunastej obecnie drużyny Fortuna 1. ligi. – Zawodnicy wybrali Maksymiliana Rozwandowicza. Zastępcami „Rozwana” zostali Dominik Jończy i Szymon Sobczak – powiedział szkoleniowiec.

Dariusz Dudek i Zagłębie to historia dobrze znana. I niekończąca się, bowiem 47-letni szkoleniowiec właśnie rozpoczyna swoją trzecią kadencję w klubie z Sosnowca. To on wprowadził drużynę do ekstraklasy. Potem na chwilę przejął zespół w sezonie 2019/20. Teraz wraca dokończyć, co nie było mu dane dokończyć wcześniej. Ale też z nowymi doświadczeniami na ławce trenerskiej.

Dudek ujawnił nazwisko kapitana Zagłębia Sosnowiec

Po transferze Dawida Gojnego do Arki Gdynia zespół z Sosnowca został bez kapitana. Zagłębiowska szatnia wybrała zawodnika, który będzie występował z kapitańską opaską. „Szefem” drużyny został Maksymilian Rozwandowicz.

Reklama

Ponadto, w przypadku ewentualnej absencji zawodniczka, zastępcami „Rozwana” będą Dominik Jończy i Szymon Sobczak.

Druga porażka w okresie przygotowawczym

Piłkarze Zagłębia dziś w swoim drugim meczu sparingowym przed rundą wiosenną Fortuna 1. Ligi przegrali na sztucznym boisku przy Kresowej ze Skrą Częstochowa 2:3 (0:1). Bramki dla podopiecznych trenera Dariusza Dudka zdobyli Maksymilian Banaszewski i z rzutu karnego, Marek Fabry. 14 stycznia piłkarze z Sosnowca również przegrali z innym zespołem pierwszoligowym – Puszczą Niepołomice 2:4.

Kolejnym rywalem Zagłębia podczas okresu przygotowawczego będzie Stal Rzeszów. To spotkanie zostanie rozegrane w Krakowie na boisku Hutnika w sobotę o godzinie 13:30.

Reklama

Reklama

Piłka Nożna

Maksymilian RozwandowiczZagłębie Sosnowiec

Dodaj komentarz