BKS BOSTiK Bielsko ma nową atakującą

BKS BOSTiK Bielsko ma nową atakującą

Weronika Sobiczewska fot: BKS Bostik Bielsko-Biała

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Weronika Sobiczewska dołączyła do BKS-u Bostik Bielsko.

Weronika Sobiczewska, po udanym sezonie w ŁKS-ie Commercecon przeniosła się do BKS-u Bostik Bielsko-Biała. Prawdopodobnie jest to związane z tym, że łódzki zespół atak obsadzi Anastazją Hryszczuk i Valentiną Diouf. Sobiczewska po udanym sezonie w Łodzi, ma wszelkie predyspozycje żeby być pierwszą atakującą.

Nowa atakująca BKS-u Bielsko powołana do reprezentacji Polski

Sobiczewska była dla ŁKS-u szczególnie ważna na początku sezonu. Ivna Colombo, która miała pełnić rolę pierwszej atakującej doznała kontuzji na jednym z pierwszych treningów i cały ciężar gry w ofensywie spadł na młodą Polkę. Ze swoich zadań wywiązała się bardzo dobrze, bo w 25 meczach zdobyła ponad 200 punktów. Zasłużyła na uznanie selekcjonera Stefano Lavariniego i wraz z reprezentacją Polski pojechała jako zapasowa zawodniczka na turniej Ligi Narodów.

Reklama

Weronika jest bardzo techniczną atakującą, która lubi szybką grę. W połączeniu z naszymi rozgrywającymi myślę, że będzie to ciekawe zestawienie. Po sezonie w Wieliczce, gdzie pod okiem trenera Litwina zrobiła ogromne postępy i była najlepiej punktującą w 1. Lidze, sprawdziła się również w ŁKS notując wiele ciekawych meczów. Wierzę, że u nas zrobi kolejny krok do przodu, bo to wciąż młoda i perspektywiczna zawodniczka – powiedział Bartłomiej Piekarczyk, nowy trener BKS-u

Reklama

Siatkówka

BKS B

Dodaj komentarz