Aluron CMC Warta zrzuciła PGE Skrę z podium PlusLigi

Aluron CMC Warta zrzuciła PGE Skrę z podium PlusLigi

Facundo Conte, Aluron CMC Warta Zawiercie / fot. Krzysztof Popiół, aluroncmc.pl

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Siatkarze z Zawiercia bez większych problemów poradzili sobie ze Ślepskiem Malow Suwałki i wrócili na trzecie miejsce w tabeli. Chętnych na tę lokatę na koniec sezonu zasadniczego jest jednak kilku.

Faworyt nie zawiódł

Naszpikowana gwiazdami drużyna Igora Kolakovicia wygrała w Suwałkach bez straty seta. Choć długimi momentami walka była wyrównana to jednak wygrana przyjezdnych ani przez moment nie była zagrożona. Goście byli lepsi w każdym elemencie gry, ale przede wszystkim dużo mniej mylili się w przyjęciu, dając sobie tym samym większy komfort w ataku. MVP Spotkania wybrany został Dawid Konarski, zdobywca 15 punktów. Tyle samo oczek zanotował jego kolega z drużyny Facundo Conte oraz lider Ślepska Malow Bartłomiej Bołądź.

Reklama

Ciasno w czołówce

Dzięki czwartkowemu zwycięstwu Aluron CMC Wara Zawiercie wróciła na trzecie miejsce w tabeli, które przez dwa poprzednie dni zajmowała PGE Skra Bełchatów po wygranej z Cuprum Lubin. Obie ekipy mają tyle samo punktów (30), ale drużyna ze Śląska wygrała więcej meczów, Oczko mniej zgromadził Projekt Warszawa. Liderem PlusLigi jest Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (40), a za jej plecami czai się Jastrzebski Węgiel (35), który ostatnio pokonał LUK Lublin (WIĘCEJ).

Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (21:25, 23:25, 20:25)

Reklama

Skład Aluronu CMC Warty: Zniszczoł, Konarski, Conte, Niemiec, Tavares, Kovacević, Żurek (libero) oraz Malinowski, Orczyk, Cavanna.

Reklama

Siatkówka

Aluron CMC Warta ZawiercieJastrzębski WęgielsiatkówkaWarta Zawiercie

Dodaj komentarz