Udany początek roku Jastrzębskiego Węgla

Udany początek roku Jastrzębskiego Węgla

Jan Hadrava / fot. jastrzebskiwegiel.pl

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Mistrz Polski pewnie wygrał swój pierwszy w 2022 roku mecz ligowy, pokonując na własnym terenie LUK Lublin 3:0.

Pełna kontrola Jastrzębian

Zespół Andrei Gardiniego szybko przejął inicjatywę i regularnie zwiększał przewagę nad rywalem już od pierwszych akcji. W konsekwencji premierową partię wygrał aż dziesięcioma punktami. W kolejnych odsłonach nadal przeważał, ale już nie dominował. Na początku trzeciego seta oddał nawet na moment prowadzenie lublinianom, ale nie miało to żadnego wpływu na końcowy rezultat i pewną wygraną 3:0.

Reklama

Lepsi w każdym elemencie

MVP spotkania wybrany został czeski atakujący Jan Hadrava, który był tego dnia najlepszym punktującym gospodarzy, zdobywając 14 oczek. Minimalnie lepszy dorobek indywidualny (15) zgromadził Jakub Wachnik z LUK-u Lublin, ale jego znakomita skuteczność w ataku (74 proc.!) nie przełożyła się na wygranie choćby jednego seta przez gości. Nie mogła, bo gospodarze byli tego dnia zdecydowanie lepiej dysponowani nie tylko w ataku, ale też w bloku i zagrywce.

Lider nadal poza zasięgiem

Reklama

Po wtorkowej wygranej broniący tytułu Jastrzębski Węgiel jest niezmiennie drugi w tabeli PlusLigi, mając pięć punktów straty do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn Koźle i tyle samo przewagi nad PGE Skrą Bełchatów plasującą się za jego plecami.

Jastrzębski Węgiel – LUK Lublin 3:0 (25:15, 25:21, 25:22)

Skład Jastrzębskiego Węgla: Gladyr, Toniutti, Fornal, Wiśniewski, Hadrava, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Baroti.

Reklama
Reklama

Siatkówka

Jastrzębski WęgielLUK LublinPlusLigasiatkówka

Dodaj komentarz