Aleksander Paluszek w kadrze Polski

Aleksander Paluszek w kadrze Polski
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Wypożyczony z Górnika Zabrze Aleksander Paluszek znalazł się w kadrze Polski do lat 21.

Aleksander Paluszek z Górnika Zabrze spędza sezon w slowackim FK Pohronie. W minionym sezonie dla drużyny z Roosvelta wystąpił w 13. meczach, 12 z nich zaczynał w podstawowym składzie. Zawodnik jest uznawany za ogromny talent, ale potrzebuje ogrania, dlatego klub zdecydował się wypożyczyć go do FK Pohranie. W minionym sezonie nowa drużyna Paluszka zajęła 9. miejsce w słowackiej ekstraklasie. Teraz Paluszek otrzymał powołanie do kadry Polski do lat 21.

Trener młodzieżowej reprezentacji Polski Maciej Stolarczyk ogłosił listę zawodników z klubów zagranicznych, powołanych na mecze eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy 2023, w których Polska zagra z Łotwą (3 września, Jełgawa) oraz Izraelem (7 września, Lublin).

Reklama

Lista powołanych zawodników:

Adrian Benedyczak (Parma Calcio 1913, Włochy), Mateusz Bogusz (UD Ibiza, Hiszpania), Michał Karbownik (Brighton & Hove Albion FC, Anglia), Jakub Kiwior (MŠK Žilina, Słowacja), Marcel Lotka (Hertha BSC Berlin, Niemcy), Aleksander Paluszek (FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa, Słowacja), Kamil Piątkowski (FC Salzburg, Austria), Jakub Stolarczyk (Leicester City FC, Anglia), Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio, Włochy).

źródło 90minut.pl

fot:BMG Sport

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Górnik Zabrze

Dodaj komentarz