Znamy plan meczów barażowych. Podbeskidzie zagra?

Znamy plan meczów barażowych. Podbeskidzie zagra?
Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

Podbeskidzie musi pokonać Widzew żeby myśleć o awansie.

PZPN poinformował o planie rozgrywania meczów barażowych o awans do ekstraklasy: „

1. W ramach I etapu meczów barażowych o awans do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy zostaną rozegrane następujące mecze:

Reklama

– Korona Kielce – Odra Opole – 26 maja (czwartek) godz. 18.00,

– Kluby z miejsc 3 i 6 tabeli rozgrywek  – 26 maja (czwartek) godz. 20.45.

2. Mecze barażowe rozgrywane są  systemem pucharowym – zwycięzca danego meczu awansuje do II etapu.

Reklama

3. Mecz II etapu między zwycięzcami meczów I etapu zostanie rozegrany 29 maja (niedziela) o godz. 20:45. Jego gospodarzem będzie klub zajmujący wyższe miejsce w tabeli rozgrywek.

4. W przypadku braku rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry zarządzona będzie dogrywka oraz, w razie potrzeby, rzuty karne.

5. Bilans napomnień (żółtych kartek) zawodników w rozgrywkach Fortuna 1. ligi nie jest anulowany po rozegraniu meczów 34. kolejki rozgrywek – mecze barażowe są traktowane jako kontynuacja rozgrywek Fortuna 1. Ligi.

Reklama

6. Ewentualne kary dyskwalifikacji w rozgrywkach Fortuna 1. ligi jako konsekwencja określonej liczby napomnień (żółtych kartek) lub wykluczeń w wyniku samoistnej czerwonej kartki podlegają wykonaniu w meczach barażowych.” – czytamy w komunikacie związku.

Co to oznacza dla ŁKS-u i Widzewa?

Jeżeli Widzew wygra z Podbeskidziem nie ma się o co martwić i będzie w ekstraklasie. Porażka klubu z Piłsudskiego i ewentualne zwycięstwo Arki Gdynia, sprawie, że podopieczni Janusza Niedźwiedzia będą musieli zagrać w barażach. Na szczęście dla nich, nawet gdyby spełnił się ten nieprzyjemny scenariusz oba mecze rozegrają na swoim stadionie, bo zajmą trzecie miejsce.

W nieco gorszej sytuacji jest ŁKS. Żeby dwukrotni mistrzowie Polski wystąpili w barażach spełnione musi zostać wiele czynników. Łodzianie muszą wygrać z GKS-em Katowice, Chrobry Głogów przegrać z Zagłębiem Sosnowiec, Widzew wygrać z Podbeskidziem, a Sandecja przynajmniej zremisować z Arką. Piłkarze z al. Unii muszą liczyć na Widzew. Z drugiej strony kto spodziewałby się, że Podbeskidzie, które nie wygrało dziesięciu meczów z rzędu w ostatniej kolejce będzie decydowało o losie łódzkich klubów?

Reklama

fot: Podbeskidzie

Reklama

Piłka Nożna

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Dodaj komentarz